Registr dlužníků Solus: Dlužníků ubývá, ale dostat se z něj není tak jednoduché

Znáte registry dlužníků? Možná jste slyšeli o BRKI a NRKI, tedy bankovním a nebankovním registru klientských informací. Hodně známý je ale také Solus. Právě tomuto registru dlužníků se budeme věnovat podrobněji. Nejprve jej charakterizujeme, následně se podíváme na počty dlužníků a samozřejmě i na to, jak se lze do tohoto registru dlužníků dostat. Nezapomeneme ani přitom ani na výmaz ze Solusu. Dostat se z tohoto registru dlužníků není tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát.

Registr s historií od roku 1999

Solus nepatří mezi žádné nováčky a jedná se o sdružení právnických osob, které se snaží o a zajištění bezpečného řešení úvěrů a o zamezení předlužení jednotlivých lidí. Funguje úspěšně již od roku 1999. V podstatě se jedná o registr, v němž jsou uvedeny informace týkající se dlužníků. Jednat se přitom může jak o pozdní plátce, tak i neplátce závazků. Cíl v podobě snížení počtu dlužníků se Solusu postupně začíná dařit plnit.

Aktuálně je dlužníků o něco méně

V každém případě. Může za to i fakt, že půjčka bez doložení příjmu ihned na účet a podobné produkty už neexistují. Za 20 let fungování Solusu je situace na trhu s nebankovními půjčkami poněkud odlišná. Změnila se do značné míry také legislativa. Česká národní banka si situaci velmi dobře hlídá a podařilo se jí vymýtit veškeré společnosti pochybného charakteru, jež na trhu ještě v nedávné minulosti vcelku úspěšně fungovaly. Za uplynulých 7 let bylo z registru dlužníků vymazáno více než 300 000 osob.    

Jak se může člověk dostat do Solusu?

Způsobů, jak získat zápis v tomto registru dlužníků, je pochopitelně hned několik. Tradičně se jména dlužníků na tento soupis zapisují v případě nesplácení nějakého úvěru. Stačí nesplácená rychlá půjčka a je to. Nemusí jít ale jenom o klasické úvěry, v Solusu se můžete ocitnout i při nezaplacení jedné splátky týkající se telefonu. Jestliže fakticky kdekoli ignorujete výzvy na zaplacení, máte jistotu, kvaše jméno v tomto seznamu dlužníků bude figurovat. Když už tam bude, máte minimální šanci na získání dalšího úvěru v bance nebo u nebankovní společnosti. Jednat se může klidně i o hypotéku. 

Jak se dostat z registru dlužníků Solus pryč? 

Nic snadného. Mohlo by se zdát, že stačí zaplatit stávající závazky a zápis bude pryč. Ne, není tomu tak. Samozřejmě se jedná o základní krok. Potřebujete ale také potvrzení o oddlužení. S firmami, jimž jste dluhy splatili, byste měli vypovědět veškeré smlouvy. Až poté může být vaše jméno ze Solusu vymazáno. Mnohdy bohužel zůstává v registrech i dál. Někdy se může stát, že jsou lidé zapsaní v registru dlužníků i několik let poté, co vyřeší svou finanční situaci.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz