Půjčky o víkendu: jak fungují a podle čeho vybírat

I během víkendu se mohou objevit neočekávané výdaje. Co dělat, když zrovna není peněz nazbyt? Řešením může být právě půjčka o víkendu. Jak získat půjčku o víkendu na účet a na co se před jejím sjednáním zaměřit?

Hned zkraje je třeba podotknout, že půjčka o víkendu na účet je marketingový trik. O půjčku je samozřejmě možné zažádat i během víkendu, nicméně peníze klient obdrží až v pracovní den. Existuje však tzv. půjčka o víkendu v hotovosti, kterou je skutečně možné získat v sobotu nebo v neděli.

více v článku...

Jak fungují půjčky o víkendu?

Půjčka o víkendu představuje jen jeden ze způsobů, jak se vypořádat s nedostatkem financí. O těch dalších informuje portál https://www.tovarnik.cz/, který přináší nejrůznější tipy týkající se osobních financí, výhodných nákupů nebo třeba investic.

Podmínky půjčky o víkendu se liší v závislosti na poskytovateli. Může se jednat o půjčku bez registru nebo bez doložení příjmu, nicméně solidní úvěrové společnosti kontrolují jak registry, tak příjmy žadatele a neposkytují půjčku bez registru.

Celý proces žádosti je velice jednoduchý. Stačí si najít webové stránky poskytovatele víkendové půjčky, v úvěrové kalkulačce si nastavit výši a splatnost půjčky a nakonec vyplnit několik málo požadovaných údajů. Schválení často zabere jen pár minut a peníze v hotovosti je tak možné obdržet ještě v ten samý den.

Ve většině případů se jedná o menší půjčky s krátkou dobou splatnosti. Forma splácení závisí na podmínkách poskytovatele – někdy se splátka předává v hotovosti, jindy se posílá na účet. V mnoha případech si klient může vybrat, co mu více vyhovuje.

Recenze půjčky a jejího poskytovatele

Před sjednáním úvěru by mělo být samozřejmé prověření dané úvěrové společnosti. Dobře poslouží recenze na webových stránkách věnovaných financím, popřípadě klientské recenze na nezávislých recenzních portálech.

Je také důležité vědět, že oprávnění k poskytování půjček mají pouze firmy, které jsou držiteli licence od České národní banky. Seznam držitelů je k dispozici na webu ČNB. U společností, které tuto licenci nemají, by si člověk rozhodně půjčovat neměl. S velkou pravděpodobností se totiž bude jednat o velmi drahou půjčku nebo rovnou podvod.

Výše RPSN

RPSN neboli roční procentní sazba nákladů je nejdůležitější parametr půjčky. Čím nižší RPSN je, tím je půjčka výhodnější. U nebankovních půjček je RPSN obecně dost vysoká, s čímž je třeba počítat předem. Jedná se v podstatě o daň za snadnou dostupnost těchto úvěrů. Roli hraje také skutečnost, že jde o půjčky na krátkou dobu.

Ideální je zažádat o tzv. první půjčku zdarma, u které je RPSN 0 %. U takové půjčky má člověk jistotu, že bude-li řádně splácet, nezaplatí vůbec nic navíc. Podmínkou je být novým klientem příslušné úvěrové společnosti.

Je dobré dát pozor na případnou záměnu první půjčky zdarma s tzv. půjčkou bez úroku. U té je sice úroková sazba 0 %, ovšem RPSN nulová být nemusí, protože se může účtovat například poplatek za sjednání. I taková půjčka však bude s největší pravděpodobností mnohem levnější než úvěry, u kterých se úroky platí.

Don: