Pronájem průmyslových utěrek pro autoservisy a čerpací stanice šetří finance i životní prostředí

Průmyslové čistící utěrky najdou své využití v mnoha oblastech, zejména ve strojní výrobě, automobilovém průmyslu, opravárenských dílnách, autoopravnách i autoservisech. Na takových pracovištích je třeba si často utřít ruce od oleje, ředidla a jiných prostředků, očistit znečištěný stroj od oleje nebo otřít povrch.

Obrázek: Průmyslová utěrka je vždy po ruce. Zdroj: Lindströmgroup.com

Úklid autoservisů a čerpacích stanic

Při údržbě a opravách aut jsou nenahraditelnými pomocníky kvalitní a výborně savé průmyslové utěrky Lindström. Využívají se na čištění součástek nebo stírání nečistot z pracovní plochy, poslouží taky díky své výborné absorpční schopnosti jako ochrana pracovní plochy při odkládání špinavých dílů nebo při riziku úniku provozních kapalin. Kvalitní materiály i zpracování utěrek pomůže zvýšit efektivitu práce a maximalizovat váš zisk.

Utěrky navíc nemusíte nakupovat. Díky službě pronájmu se firma Lindström postará o jejich pravidelnou dodávku na vaše pracoviště i o jejich ekologickou údržbu a čištění.

Proč využívat službu pronájmu průmyslových utěrek

Samozřejmě jsou i jiné možnosti, jak bojovat s nečistotami v autoservisu – jednorázové papírové utěrky nebo staré hadry z vyřazeného oblečení, kuchyňských utěrek apod. Proč jsou ale průmyslové utěrky lepší? Najdeme hned čtyři důvody:

 • jejich funkce (vlastnosti),
 • ekonomické hledisko (úspora peněz),
 • udržitelnost,
 • ekologické hledisko – ekologická likvidace.
Tip redakce:  Odborníci z autoškoly KING radí: Jak úspěšně zvládnout výcvik?

Pronájem průmyslových utěrek šetří náklady na jejich pořízení a likvidaci a snižuje náklady na skladování a pracovní sílu.

Nejdůležitější vlastnosti průmyslových textilních utěrek Lindström

 • Savost – rychlost vstřebání, absorpční schopnost (6x větší než u papírových utěrek).
 • Pevnost – odolnost při namáhání ve všech směrech, za sucha i za mokra.
 • Odolnost – při působení ředidla, rozpouštědla a jiných chemických látek na utěrku.
 • Materiál – použitý materiál a technologie zásadně zvyšují efektivitu práce.

Průmyslové utěrky Lindström jsou ideální na odstraňování oleje a mastných skvrn. Jsou velmi savé, měkké a nepouštějí vlákna.

Obrázek: Průmyslové utěrky – nejlepší řešení. Zdroj: Lindströmgroup.com

Zapojení do cirkulární ekonomiky

Trvale udržitelný rozvoj je postavený na hledání nového využití opotřebovaných výrobků, aby se jejich životnost co nejvíc prodloužila. Lindström proto pronajímá pracovní oděvy, čisticí rohože, průmyslové utěrky a jiné textilie a zajišťuje jejich praní a údržbu, recyklaci i likvidaci.

Opakované používání průmyslových textilních utěrek snižuje produkci nebezpečných odpadů a je přínosem pro životní prostředí. Při jejich praní dbá firma Lindström na to, aby se s uvolněnými nečistotami zacházelo v souladu s platnými předpisy. Její klienti nemusí vyhledávat speciální odvozy odpadu a vyhnou se shánění potřebných dokladů pro ekologickou likvidaci.

Jak funguje pronájem průmyslových utěrek

Pokud se rozhodnete pro pronájem průmyslových utěrek na více použití, čeká na vás perfektní a komplexní servis, který zahrnuje poradenství, dodávku dle požadavků, vyzvedávání znečištěných utěrek přímo na pracovišti, vyprání v moderních pračkách, automatickou výměnu opotřebovaných utěrek (bez dalších nákladů) a likvidaci zničených utěrek dle ekologických norem.

Tip redakce:  Výrobce kovových modelů aut KADEN slaví sedmdesátiny

Obrázek: Průmyslové utěrky najdou využití třeba v autoservisech. Zdroj: Lindströmgroup.com

Po odborné konzultaci dodá firma Lindström klientovi utěrky v potřebném množství, na kterém se spolu dohodnou. V dohodnutých pravidelných intervalech odváží zaměstnanec Lindströmu použité průmyslové utěrky do prádelny a doplňuje čisté. Součástí koloběhu jsou i distribuční a sběrné boxy, které zajišťují, že čisté utěrky jsou vždy po ruce a špinavé se nikde nepovalují.

Utěrky se perou v nejmodernějších zařízeních, procházejí kontrolou kvality a vracejí se k zákazníkovi. Kvalita se kontroluje v několika stupních, pomocí detektorů kovů, vážením a vizuálně pracovníky prádelny před jejich balením do bezpečnostních kontejnerů, speciálně vyvinutých pro sběr, bezpečné skladování a přepravu čisticích utěrek.

Čisté utěrky se dodávají zákazníkovi ve vlastních boxech, ke sběru a svozu použitých zašpiněných utěrek se používají oddělené kontejnery stejné konstrukce.

Opotřebované utěrky se nahrazují automaticky, zákazníkovi přitom nevznikají žádné dodatečné náklady. Podle účelu použití jsou přitom pro stroje a zařízení zákazníka k dispozici optimální materiály utěrek (nejčastěji 100% bavlna).

V procesu praní a údržby utěrek se minimalizuje spotřeba vody a pracích prostředků. Aby bylo dosaženo požadované čistoty optimálním způsobem a s minimem pracích prostředků, bere se v úvahu také stupeň znečištění textilu. Ve srovnání s tradičními metodami praní to znamená snížení zátěže životního prostředí až o 85 procent.

Tip redakce:  Kdy se vyplatí elektroskútr

Test průmyslových utěrek zdarma

Pronájem průmyslových utěrek Lindström pomůže zaměstnancům autoservisů při práci a zároveň vyřeší starosti se skladováním a odvozem jednorázových utěrek. Ušetří náklady a dodá potřebnou jistotu, že servis splňuje všechny předpisy pro nakládání s nebezpečnými odpady.

Líbí se vám toto řešení? Můžete si vyzkoušet bezplatný test.

Na požádání vás navštíví obchodní zástupce firmy Lindström, spočítá s vámi množství utěrek, které budete potřebovat na týden a nechá vám je na vyzkoušení. Po týdnu vás znovu navštíví, vyzvedne špinavé utěrky a zeptá se na vaše zkušenosti. Pokud vás přesvědčí kvalita utěrek a služby, můžete uzavřít rovnou smlouvu o pronájmu.

EKO klub zákazníků

Klienti firmy Lindström mohou také vstoupit do EKO klubu a získat další výhody. Moderní firmy se zodpovědným přístupem k životnímu prostředí se vždy snaží o hledání efektivních a ekologických řešení ve všech oblastech jejich činnosti.

Jedním z nich může být pronájem průmyslových utěrek, se kterým mají vždy jistotu, že splňují všechny předpisy pro nakládání s průmyslovými odpady. Manipulace s průmyslovými utěrkami a jejich přeprava totiž podléhá přísným bezpečnostním a environmentálním nařízením. Servisní proces je certifikován podle standardu ISO 9001: 2000.

Výhody členství v Lindström EKO klubu

 • Získání konkurenční výhody: označení samolepkou Eko klubu
 • Úspora nákladů za jednorázové papírové utěrky
 • Jistota ekologické likvidace nebezpečného odpadu
 • Speciální akce pro členy EKO klubu

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz