Proč zvážit koupi či výstavbu nízkoenergetického domu?

Postavit dům, zasadit strom a zplodit syna – rovnice, kterou se řídí nejedna mladá rodina. I když některá postupuje trochu na přeskáčku, najdou se i takoví, kteří jdou pěkně krok po kroku. A nyní tedy řeší stavbu vlastního rodinného příbytku. Zatímco někdo se uchyluje ke koupi už postaveného obydlí, které si zrekonstruují, jiní touží po vlastním domě, který bude přesně jako z katalogu. A to je ostatně jeden z důvodů, proč si poříditnízkoenergetický dům.

Sjednejte si finančně úsporné bydlení

V poslední době se klade velký důraz na to, abychom k přírodě přistupovali trochu šetrněji než doposud. Kromě třídění odpadu se máme uchýlit k takzvané slow fashion a i v domácnosti se máme snažit o to, abychom snížili náklady spojené s živobytím. Poslední zmíněné můžeme hravě splnit, pakliže si pořídíme nízkoenergetické bydlení. Právě to je synonymem pro finančně úspornou domácnost, ze které bude mít největší radost vaše keramické prasátko hlídající rodinné peníze.

Tip redakce:  Praktické i okrasné – betonové ploty

Konstrukce i použité materiály pro nízkoenergetické bydlení jsou vybírány a navrhovány tak, aby co nejvíce snížily náklady na vytápění i ohřev vody. V porovnání s klasickou stavbou se díky tomu spotřebuje až o několik desítek procent méně energie. Doporučujeme na výstavbu využívat ověřené stavební firmy jako Annika House s.r.o. a podobné specialisty na nízkoenergetické stavby.

Rekuperace bývá nedílnou součástí

K nízké energetické náročnosti rodinného domu velkou měrou přispívají i úsporná opatření, která se už při výstavbě instalují do domácnosti. Na mysli máme například rekuperační jednotku, která se postará o čerstvý vzduch, který se bude domem hemžit po celý den i noc.

Rekuperace slouží nejen jako výměník vzduchu, ale také předává teplo, což vede ke snížení energetické ztráty domu.

Tip redakce:  Ochraňte svůj majetek před výkyvy počasí a sebe před horkými slunečními paprsky

Okna, skrze které teplo neproklouzne ven

Abyste se ani v zimě nemuseli bát toho, že by vám příliš tepla vyklouzlo ven a vy se tak po překlenutí roku museli plácnout přes kapsu při placení každoročního vyúčtování, nízkoenergetické domy jsou tou nejlepší cestou. Zpravidla jsou stavěny s těmi nejlepšími, špičkovými okny se spolehlivým zasklením, aby únik tepla byl opravdu minimální.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz