Proč si vybrat vestavné spotřebiče? 5 hlavních benefitů vestavných spotřebičů

Vestavné spotřebiče patří bezesporu k jednomu z největších trendů v oboru designu kuchyně. Moderní kuchyně vybavená vestavnými elektrospotřebiči vypadá elegantně a propojuje funkčnost s aktuálními požadavky na vzhled kuchyní.

Žádná moderní kuchyně se bez nich neobejde

Vestavná mikrovlnná trouba, myčka nádobí, pečící trouba, lednička, mrazák či kávovar. Všechny tyto spotřebiče dělají život snazší a příjemnější a neměli by chybět v žádné jednoduché, praktické a zároveň elegantní kuchyni. Jaké jsou tedy nejdůležitější výhody vestavných spotřebičů?

  1. Šetří prostor

Jestliže nejsou spotřebiče ihned spatřitelné, nebudou dominantními prvky kuchyně, což se skvěle hodí při snaze o vytvoření jednotného prostoru. Vestavné spotřebiče mohou být vhodné také pro malé kuchyně, kde se zabýváte každým milimetrem prostoru.

  1. Dají se snadno udržovat v čistotě
Tip redakce:  Hledáte firmu na zpracování projektové dokumentace?

Díky každému elektrospotřebiči, jež bude zabudován do interiéru, vznikne mnoho schovaných ploch, na které se nedostane žádná nečistota. Například při čištění vestavné mikrovlnné trouby Electrolux máte splněno po vytření dvířek, naopak u volně stojící mikrovlnky musíte vyčistit podstatně větší plochu.

  1. Jsou nejlepším přítelem kuchaře

Tuto vlastnost ocení zejména nadšenci do vaření, kteří ve své kuchyní připravují každý pokrm, kdykoliv jen to jde. Při návrhu rozmístění kuchyně si můžete sami vybrat, kde budou jednotlivé spotřebiče umístěny a budete tak mít všechno doslova po ruce, díky čemuž ušetříte čas.

  1. Nenarušují estetické sladění

Při výběru volně stojících spotřebičů, jako například mikrovlnná trouba, kávovar, lednička či myčka, trávíte mnoho času nad zvolením správné barvy, která perfektně padne do designového konceptu vaší kuchyně. U vestavných spotřebičů je volba jednodušší, prakticky se soustředíte převážně na barvu.

  1. Vytváří minimalistický dojem
Tip redakce:  S osvětlením a výběrem svítidel vám pomohou odborníci

Nemáte rádi, když jsou nábytek a spotřebiče ve vaší kuchyni, potažmo celém domově, namačkané vedle sebe, a naopak rádi aplikujete minimalismus? Vestavné spotřebiče a minimalistické smýšlení jdou ruku v ruce.

Jaké jsou nevýhody vestavných spotřebičů?

Každá mince má dvě strany a vestavné spotřebiče výjimkou bohužel nejsou.

  • Jestliže se jednoho dne rozhodnete opustit svůj současný domov a budete se chtít přestěhovat, vestavné spotřebiče necháte většinou ve stávající kuchyni, ale není to podmínkou.
  • Oproti volně stojícím spotřebičům je zde vyšší pořizovací cena.
  • Výměna bývá zpravidla složitější, než u volně stojících spotřebičů. Při výměně vestavného spotřebiče budete pravděpodobně potřebovat odborníka, pokud tedy nejste dostatečně zruční.
  • V některých případech jsou energeticky náročnější, nicméně energetickou náročnost je potřeba pohlídat také u volně stojících spotřebičů.
Tip redakce:  České dveře obstály v ostré mezinárodní konkurenci

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz