Proč plánovat dovolenou bez dětí?

Dovolená s dětmi není dovolená, tvrdí s nadsázkou někteří rodiče zejména malých dětí. Pak s o něco vážnější tváří připouštějí, že něco je na tomto tvrzení přece jen pravdy. To ale můžete snadno změnit. Jak fungují hotely bez dětí?

Co jsou hotely bez dětí

Hotely adults only představují ideální alternativu pro dovolenou bez dětí. Jsou to jednoduše místa, která mají vstup povolen pouze pro dospělé.

Setkat se můžete i s tím, že jsou tato ubytovací zařízení označována jako hotely 16+, což značí, že věková hranice pro ubytované hosty činí 16 let. V některých případech bývá věkový limit nastaven méně striktně na 15 let, případně pro děti od 12 let věku. Konkrétní hotel si však dokonce může určit podmínku vstupu různě. Mohou tak vstup dovolovat dokonce až 18 let věku.

Nečekají vás tady tedy žádné malé děti a hotel na ně nebývá ani prakticky zařízen. Rovnou tedy dané zařízení tímto deklaruje, že není vybaveno dětským hřištěm, neprovozuje animační programy pro malé návštěvníky atd.

Tip redakce:  Odpočinek v srdci Moravského krasu

V čem tkví výhody adults only hotelů

Především se jedná o zajištění klidu a soukromí. Absence dětí znamená ticho bez dětského brebentění, všudypřítomného křiku i to, že nemusíte neustále zakopávat o hračky.

Malé děti také vyžadují, aby se jim jejich okolí poměrně dost přizpůsobilo. Ani to pro mnoho lidí nepatří k představě o ideální dovolené. Naopak si přejí, aby se, obrazně řečeno, všechno točilo kolem nich a hotelový personál věnoval plnou pozornost jim, nikoli malým ratolestem, ať už hovoříme o potomcích vlastních či cizích.

Ostatně neužít si plný komfort by byla poměrně škoda. Adults only hotely jsou totiž zařízení, která se standardem vybavení většinou pohybují na úrovni čtyř až pěti hvězdiček. Součástí může být all inclusive stravování i bohatý sportovní a společenský program. Hostům bývá k dispozici bar, wellness zázemí i speciální součásti programu, jako například kurzy vaření nebo hodiny tance.

Komu jsou tyto hotely určeny

Hotel pro dospělé je ideální, pokud jedete s partnerem, například na líbánky, ale i pakliže už máte svůj věk a malé děti vám zcela dostačují ve formě občas pohlídaných vnoučat. V tomto typu hotelů se můžete ubytovat i s přáteli nebo jednoduše sami.

Tip redakce:  Let balónem

K častým mýtům však patří názor, že do hotelů bez dětí jezdí výlučně bezdětné páry nebo jednoduše lidé, kteří obecně děti příliš „nemusí“.

Naopak bývají tyto hotely velmi často vyhledávány i samotnými rodiči malých dětí. Ti sem, pochopitelně bez vlastního potomka, kterého svěří na hlídání nebo například odvezou na letní tábor, jednoduše jezdí načerpat nové síly.

Kde najdeme hotely pro dospělé

Hotely pro dospělé jsou stále rozšířenější. Najdeme je tak nejen za našimi hranicemi v tradičních „dovolenkových“ destinacích, jako je Egypt či Španělsko či ve vzdálené exotice v podobě kupříkladu Thajska. Podobný typ podnikání se úspěšně ujal i v Čechách.

V Česku rovněž vznikají i specializované cestovní kanceláře a agentury nabízející přímo tento typ zájezdů. Nabídku více než 170 hotelů bez dětí z celého světa najdete na stránkách – Dovolenabezdeti.cz. Vybírat můžete z nabídek mnoha cestovních kanceláří, a to za shodné ceny jako v případě samotných cestovních kanceláří.

Tip redakce:  Užijte si luxusní dovolenou na Srí Lance

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz