Proč je foukaná izolace výhodná?

Eliminovat tepelné mosty a izolovat tak dutiny, střešní konstrukce, nebo i sendvičové zdivo pomocí foukané izolace je velmi výhodné. Pojďte se s námi podívat na důvody, proč je tato forma izolace vhodná. Je to velice oblíbená forma izolace na zateplení rodinného domu

Dostane se i do těžce přístupných míst

Foukanou izolaci lze umístit i do míst, kde byste s jinými metodami zateplení nepochodili. Skvěle se hodí jak pro novostavby, tak pro izolování již starších druhů staveb. Zvláště u starších staveb je skvělé, že stačí vytvořit pouze malý otvor, kudy se do dutiny izolace nafouká. 

Tip redakce:  Máte potřebu načerpat novou sílu? Pak zvolte Last minute zájezdy

Izolace má konzistentní vrstvu

Zatímco u deskové izolace dochází i při té nejpřesnější manipulaci ke vzniku mezer, foukaná izolace představuje jasnou výhodu. Dostane se totiž i do těžce přístupných míst, kde vytvoří jednolitou a pevnou vrstvu. Nedochází tak ke vzniku tepelných mostů. 

Foukaná izolace je levná

Díky rychlé a přesné instalaci izolace je tato metoda velmi výhodná. Nevznikají při ní žádné nepoužité odpady, a navíc u této metody nedochází k žádným dalším stavebním úpravám. Jedná se tak o efektivní a velmi cenově dostupnou možnost, jak si zateplit novou i stávající budovu. 

Není hořlavá

Minerální vata, která se při foukané izolaci používá, je z nehořlavého materiálu. Na rozdíl od organických izolantů se tak stává bezpečnou formou izolace. Přejete si, aby váš objekt splňoval nejnáročnější bezpečnostní požadavky? Zvolte foukanou izolaci. 

Tip redakce:  Hodinky nemusíte kupovat – můžete je i vyhrát

Foukaná izolace je lehká

Použitý materiál minerální vaty se kromě výborných nehořlavých vlastností vyznačuje také nízkou hmotností. Ani velmi silná vrstva izolace se nijak neprojeví na celkovém zatížení stavební konstrukce. Celková hmotnost tohoto izolantu je menší než 35 kilogramů na metr krychlový. 

Když si zvolíte foukanou izolaci, která se stává jednou z nejoblíbenějších možností, jak zateplit budovu, nemusíte následně likvidovat žádný materiál, který nebyl využit. Platíte pouze za objem hmoty, který byl u vás použit.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz