Přijďte si pro dotaci. Druhá vlna programu Dešťovka již brzy odstartuje

Ministerstvo životního prostředí ve spolupráci se Státním fondem životního prostředí po několika měsících odstartuje druhou vlnu programu Dešťovka. Na příjemce čekají dotace ve výši 240 milionů korun. Podávat žádosti je možné od 7. září 10:00.
Program Dešťovka je určen primárně pro suchem ohrožené oblasti. Na ně se vyčlenila polovina všech dostupných prostředků. Druhá polovina je určena pro všechny ostatní zájemce z řad vlastníků či stavebníků rodinných a bytových domů. Prostředky nelze využít na domy určené k rekreaci.

Na co lze dotace čerpat

Základní myšlenkou dotace je snaha podpořit udržování co největšího množství vody přímo v domácnostech a omezit používání pitné vody na činnosti, u nichž je možné využít vodu dešťovou. Stát pro tento účel rozdělil dotace na 3 typy systémů.

1. Akumulace srážkové vody pro zálivku zahrady
Dotace na vybudování činí až 20.000 Kč + 3.500 Kč za každý m3 nádrže, maximálně však 50 % z celkových výdajů. Prostředky jsou určeny pouze pro lokality, které jsou zasaženy akutním nedostatkem vody.

2. Akumulace srážkové vody pro splachování WC a zálivku zahrady
Tento typ dotace již mohou využít všechny domácnosti i novostavby v rámci republiky. Výše podpory je stanovena až na 30.000 Kč + 3.500 Kč za každý m3 nádrže, maximálně však 50 % z celkových výdajů.

3. Využití přečištěné odpadní vody s možným využitím srážkové vody
Zde je dotace nejvyšší – činí až 60.000 Kč na vybudování systému + 3.500 Kč za každý m3 nádrže + 10.000 Kč na projektovou přípravu, opět maximálně 50 % z celkových způsobilých výdajů. Žádat mohou domácnosti i novostavby v celé ČR.

Mějte přehled o dotacích

Zaujaly vás možnosti získání dotace na akumulaci dešťové vody? Na našem blogu pravidelně uveřejňujeme novinky z dotačního světa. Malým, středním a velkým podnikům či orgánům státní správy pak pomáháme se získáním investiční pobídky či dotace EU.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz