Při dalším útoku Talibanu zahynulo i osm členů volební komise

Bojovníci vyhodili do vzduchu vojenská vozidla, kde se v té době nacházeli zaměstnanci nezávislé volební komise.
Povstalci z hnutí Taliban zabily v sobotu večer v jihoafghánské provincii Kandahár osmi členy volební komise. Informovala o tom v neděli agentura Reuters s odvoláním na místní představitele.

Bojovníci Talibanu vyhodili do vzduchu čtyři ukradené vojenské vozidla v blízkosti sídla policie v okrese Marúf, kde se v té době nacházeli zaměstnanci nezávislé volební komise, kteří tam registrovali voličů do zářijových prezidentských voleb. Po výbuchu přišlo o život osm členů volební komise, uvedl pro DPA mluvčí místní policie a dodal, že celkový počet obětí není znám.

Mluvčí Talibanu Kari Júsuf Ahmadí uvedl, že militanti kromě osmi zaměstnanců volební komise zabili i 57 členů afghánských národních bezpečnostních sil (ANSF) a zajali 11 dalších lidí.

Podle afghánské vlády Taliban počet obětí přehání. To, že afghánské síly utrpěly několik ztrát na životech, potvrdil i představitel policie v Kandaháru; neposkytl však další podrobnosti.

Boje mezi Talibanem a afghánskými vládními silami se zesílily i navzdory probíhajícím mírovým jednáním se Spojenými státy v katarském Dauhá, které začaly v sobotu a mají skončit v průběhu následujícího týdne. Podle více expertů se militanti domnívají, že jejich vítězství v bojích by mohly posílit jejich pozice v politických rozhovorech, píše DPA.

Příslušníci Talibanu podle informací místního představitele v sobotu na vojenském kontrolním stanovišti v okrese Balábulúk v západní provincii Farah zabily osm afghánských vojáků a dalších osmi zranili.

Pozemní boje skončily poté, co afghánské síly začaly vzdušné nálety, při kterých podle slov místního představitele přišlo o život několik členů Talibanu.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz