Přestat s alkoholem nejde snadno. Vyhýbat se spouštěčům pomáhá

Úzkosti, deprese, vyhoření, životní krize – to všechno mohou být důvody, proč spousta lidí hledá útěchu v návykových látkách. Mezi ty, ke kterým se dostáváme nejčastěji, jsou různé léky nebo třeba alkohol. Ať už je léčba závislosti na lécích, alkoholu či dokonce léčba závislosti na drogách jakkoli dlouhá a trnitá, dá se zvládnout. Existuje spousta lidí, kteří došli k názoru, že je u nich potřeba změna a podařilo se jim jí dosáhnout.

Nejde to snadno

Právě alkohol je jednou z drog, která je dostupná na každém kroku. To znamená veliké pokušení. Nemůžete si zajít na nákup, do restaurace nebo oslavu, aniž byste nenarazili na alkoholický nápoj. Uvádí se, že až 80 % těch lidí, kteří dosáhli dlouhodobé střízlivosti, na své cestě zažili alespoň jednu recidivu.

Tip redakce:  Novinka beneGEN4 – pro vaše klouby uděláte maximum!

Vyhněte se spouštěčům

Co vás nutí dát si alkohol? Mezi spouštěče může patřit stres, emocionální úzkost, environmentální podněty, problémy ve vztahu, pracovní nebo finanční problémy a další. Identifikujte je, abyste se jim mohli vyhnout. To může zahrnout významné změny v pacientově životě.

Pozor na recidivu

Tomu, než požijete alkoholický nápoj, předchází několik signálů. Ty je potřeba identifikovat, chcete-li se vyhnout recidivě. Patří mezi ně návrat k návykovým vzorcům myšlení, vyhledávání situací, kde se můžete spojit se svou závislostí (kontakty na lidi z období, kdy jste byli závislí), méně odpovědné chování, méně racionální myšlení. Pacient se také může ocitnout v situaci, kdy se mu užívání drog jeví jako logický únik od reality.

Tip redakce:  Fitness centra se těší stále většího zájmu a návštěvnosti

Postakutní abstinenční syndrom

Jinými slovy se jedná abstinenční příznaky. Zahrnují podrážděnost, úzkosti, deprese, únavu a problémy se spánkem. Mohou trvat šest až dvacet čtyři měsíců poté, co přestanete užívat drogy nebo alkohol. Je třeba se na to připravit.

Podpora okolí

Svěřte se své rodině a starým přátelům (kteří vás nesvádí k návratu do závislosti), že jste se rozhodli pro změnu. To může významně zvýšit vaše šance na uzdravení.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz