Pravidelné investice jsou výhodné

Víte, v čem spočívá kouzlo pravidelných investic? V průměrování nákupní ceny vážené průměrem dle počtu nakoupených cenných papírů. V případě, že investujete stále stejnou částku, pak automaticky při poklesu cen nakupujeme více cenných papírů a naopak. V obchodě by to takto mělo fungovat.

V obchodování se však mnoho lidí chová naprosto opačně. Pravidelné investování financí odbourá celou řadu problémů. Naučit se stačí správně nakupovat.

Jak funguje průměrování nákupních cen? Představte si akcie či cenné papíry. Cena jedné akcie je na počátku tohoto imaginárního nákupu 200 Kč a cena poté stoupá na 300 Kč. Následně spadne na 100 Kč a pak se vrací zpět na 200 Kč. Průměrná cena akcie při nákupu většího množství je 600 Kč.  Toto je však špatný výpočet. Rozdíl spočívá v tom, že když je cena na vrcholu, nakoupíme méně akcií než když je na svém minimu. Nákupní cena pak vychází zcela jiná. Vždy se zohledňuje počet zakoupených akcií za danou hodnotu.

Pravidelné investování má své výhody a poznáte je především u akcií. Ceny akcií v průměru dlouhodobě rostou z důvodu inflace, produktivity práce i z hlediska demografie a přitom se u nich krátkodobě a středně době vykazuje vysoká cenová volatilita.

Díky kombinaci dlouhodobého růstu akcií a vysoké volatility můžete pravidelně investovat a vydělat nemalé peníze. Zde je ještě potřeba počítat s výhodami složeného úroku. Investování do akcií či podílového fondu je skvělým zajištěním na důchod. Rozhodně se nebojte tohoto způsobu investování. Při pravidelných investicích budete dostatečně zajištění.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz