Pracujeme bezpečně, ale i stylově

Pro každou práci je důležité mít zajištěné správné pracovní oděvy. V nemocnici se používají bílé pláště, na stavbě zase montérkové soupravy a helmy. Podle typu práce je nutné zajistit i oděvy.

Druhy pracovních obleků

Aby pracovní oděvy splňovaly podmínky, musí být podle druhu zaměstnání vyrobeny. Největší zastoupení mají beze sporu montérky a montérkové soupravy. Ty jsou zpravidla vybaveny speciálními ochrannými prvky. Jde o kyselinovzdorné oblečení, můžou mít antistatickou úpravu nebo bývají třeba nehořlavé. Pokud pracujete v šeru nebo za snížené viditelnosti, rozhodně musí váš oděv obsahovat reflexní prvky. Je-li vaše zaměstnání ve venkovním prostředí po celý rok, musíte mít zajištěno nepromokavé oblečení a v zimním období řádně zateplené. Báječným doplňkem je pak termoprádlo, které vám odvede pot z těla pryč. Vy se tak chráníte před prochladnutím. V zimě naopak dokáže teplo udržet, což je velké plus.

Tip redakce:  MAKRO ČR se již potřetí v řadě stalo nejlepším zaměstnavatelem v obchodě

Ochraňujte také své ruce

Kůže je největší orgán v těle. Proto je zapotřebí jej řádně ochraňovat před špatnými vlivy okolí. Pracovní rukavice jsou povinnou výbavou.  Předejdete tak spálení od horkých předmětů nebo zadření třísky. Pokud je vaše zaměstnání spojeno s manipulací s nebezpečnými látkami, jako jsou kyseliny nebo hydroxidy, používejte PVC rukavice nebo rukavice namočené v latexu či nitrilu. Pro běžnou manipulaci jsou nejčastěji používány pracovní rukavice z kůže.

Důležitou roli hraje obuv

Abyste měli ochráněny vaše nohy, pak musíte používat pracovní obuv. Bota musí být vyrobena proti promáčení. Měla by být odolná proti nárazům a pádům. Pracovní obuv můžete vybírat bud nízkou nebo kotníkovou. Do vlhkého prostředí či deště je doporučováno nosit obuv gumovou. Nejčastěji jsou tyto boty vyráběny z kůže, u některých navíc najdete ocelovou špičku, která zvyšuje ochranu obuvi.

Tip redakce:  Key Account Manager pro B2B zákazníky PetCenter CZ s.r.o.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz