POZVÁNKA NA CELODENNÍ TRÉNINK PAMĚTI A KONCENTRACE

Cesta ke zdokonalení paměti a bezproblémovému učení či studiu může být nejen snadná, ale také dobrodružná a zábavná. Postačí osvojit si geniálně jednoduché a současně vysoce efektivní mnemotechniky, jejichž původ sahá až do antických hlubin. Jsou úžasným nástrojem v boji proti mentální deterioraci, slábnutí paměti a dalších kognitivních schopností. Kromě toho přispívají ke spolupráci obou mozkových hemisfér, budování rezervní mozkové kapacity, rozvoji koncentrace, kreativity i zdravého sebevědomí.

Vydejte se s námi na vzrušující cestu, na jejímž konci vás čeká překvapivé zjištění, že osvojování, a hlavně trvalého zapamatování si nových poznatků lze dosáhnout nebývale snadno. Navíc se při „učení“ budete skvěle bavit a celý proces si užijete. Zbývá už jen jeden krok – přihlásit se na celodenní interaktivně vedený seminář EFEKTIVNÍ VYUŽITÍ PAMĚŤOVÝCH TECHNIK A KONCENTRAČNÍCH CVIČENÍ, který povede Mgr. Šárka Kociánová, certifikovaná trenérka paměti I. stupně, lektorka s praxí rozhlasové moderátorky a s bohatými zkušenostmi v redakční, publicistické i produkční oblasti, která je zároveň autorkou a výkonnou manažerkou projektu Vzdělávání pro školy i rodiny (www.vzdelavameskoly.cz).

Komu je vzdělávací program určen

Program získal akreditaci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, a třebaže je prioritně určen pro pedagogy všech typů a stupňů škol, profitovat z něj může každý, komu záleží na dlouhodobém zajištění spolehlivé paměti, kvalitních kognitivních schopností a mentální svěžesti – každý žák, student či frekventant kurzu, který si potřebuje v krátkém čase osvojit a zapamatovat nové poznatky (například slovíčka cizího jazyka, pojmy ze zeměpisu, z biologie, psychologie nebo třeba účetnictví, prvky periodické soustavy, dějepisná data…) a následně si je s jistotou vybavit; každý rodič, který touží pomoci svému dítěti s rychlejším, efektivnějším a zábavnějším učením, aby pak ušetřený čas mohli lépe využít a společně strávit nějakou příjemnou aktivitou; každý člověk, který si nechce zapisovat nákupní seznamy a výčty úkolů, činností a povinností, jež pak zpravidla stejně zapomene na psacím stole:-). Užitek ze zmíněného vzdělávacího programu zkrátka získá každý, kdo se odhodlá probudit či povzbudit v sobě hravého ducha, sílu představivosti a asociace a nadšení pro nové zážitky.

Co si ze semináře odnesete a co konkrétního se naučíte

Naučíte se například pomůcku, díky níž vyjmenujete 7 barev duhy, 9 (resp. 8) planet sluneční soustavy, 12 znamení zvěrokruhu, 5 Velkých severoamerických jezer, 18 pražských mostů klenoucích se přes Vltavu, disciplíny olympijského desetiboje… A jak by se vám líbilo naučit se během chvíle 20 nesourodých pojmů a v přesném pořadí je zopakovat? Chtěli byste si zhruba za 5 minut správně zapamatovat řadu 25 číslic a následně získat návod, jak se do druhého dne naučit třeba seznam 45 amerických prezidentů, 46 evropských států s hlavními městy či 100 číslic Ludolfova čísla π?

Tip redakce:  Tisk pozvánek, vizitek, novoročenek a magazínů nelze odkládat

Kromě seznámení se zajímavými paměťovými technikami, metodami, tipy, triky a klíčovými „hráči“, kteří spolupůsobí v paměťovém procesu, se dozvíte leccos zajímavého o funkci a možnostech mozku, správné výživě pro mozek, úloze a spolupráci obou hemisfér, druzích paměti, důležitosti a frekvenci opakování, pravidlech tvorby myšlenkových map (a jednu si také hned na místě vytvoříte) a v neposlední řadě si též vyzkoušíte jednoduchá relaxační a koncentrační cvičení.

Termín, místo, cena a benefity

Seminář se koná ve středu 25. dubna 2018 od 9 do 15.30 h (prezence a ranní coffee break probíhají od 8 do 9 h) v prostorné a kvalitně vybavené aule Základní školy pro zrakově postižené na náměstí Míru 19 v Praze 2. Cena za seminář o 8 vyučovacích hodinách činí 1750 Kč. Částka je konečná, nepodléhá DPH. V ceně je zahrnuto celodenní bohaté občerstvení (dva coffee breaky ve slané i sladké variantě včetně ovoce + káva, čaj a voda po celý den), které bude založeno přímo v prostorách auly, a teplý oběd v jídelně ZŠ (mimo čas pravidelných obědů). Při prezenci obdrží každý účastník desky s pracovními listy, psací potřeby a pastelky a do dvou dnů od data konání akce pak osvědčení potvrzující absolvování tohoto odborného semináře s akreditací MŠMT. Absolventi semináře se navíc mohou za zvýhodněných podmínek zapojit do projektu Mentem.cz neziskové společnosti Mentem – brain training, který je zaměřen na trénink mozku, zejména pak myšlení, paměti, prostorové orientace, pozornosti a představivosti.

Tip redakce:  Lenovo: Proměna z počítačové firmy v technologického lídra

Bližší informace a možnosti přihlášení

Více informací o programu, místu konání, lektorce a taktéž reference účastníků předchozího konání naleznete na stránkách http://vzdelavameskoly.cz/news.php?readmore=21. Zde objevíte rovněž odkaz na přihlašovací formulář.

Chcete-li se přihlásit přímo, využijte, prosím, tento odkaz.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz