Povinnosti podnikatelů, nad kterými se nesmí jen mávnout rukou

Vstoupit do světa podnikání je jedna věc, ale podnikat bezpečně a v kompetenci se zákonem, to je věc druhá. Mnozí podnikatelé se domnívají, že po zaplacení živnostenského listu či po založení společnosti mají vystaráno. Jenže ono to tak není. Mají řadu povinností, nad kterými se nemůže jen mávnout rukou.

Jednou takovou povinností je mít vyřešené BOZP a PO, ovšem na tyto zákonné povinnosti se bohužel nejčastěji zapomíná. Z nedávných průzkumů vyplývá, že až čtyřicet procent podnikatelů nemá vyřešenou bezpečnost práce a požární ochranu, tudíž podnikají za jistého rizika. V případě, že by do firmy přišla kontrola z Inspektorátu práce nebo kontrola hasičů, bylo by na malér zaděláno. V případě nevyřešené BOZP a PO totiž hrozí pokuty, které se mohou dostat do ohromných výšin. Proto podnikejte raději bezpečně a bez rizika, mějte BOZP i PO pod kontrolou.

Je však pochopitelné, že mnozí podnikatelé nemají ani zdání, co je to bezpečnost práce a požární ochrana, tudíž ani nevědí, co všechno je třeba si ohlídat. Proč ale nespolupracovat s firmou, která se na BOZP a PO zaměřuje?

Náš tip

Jelikož ale v tomto oboru podniká nejedna společnost, doporučujeme podnikat s PEGASUS service. Jedná se o firmu, která vás zastoupí při kontrolách jak z Inspektorátu práce, tak při kontrole hasičů nebo Krajské hygieny. Profesionální a individuální přístup k zákazníkům či lépe řečeno klientům je samozřejmost, stejně jako je samozřejmé to, že odborníci a technici firmy jsou v dané problematice zběhlí, mají několikaletou praxi.

O co se PEGASUS service postará?

Firma se postará o vše, co souvisí s bezpečností práce a požární ochranou. Provedou kontroly pracovišť, vezmou si na starost školení a samozřejmě si vezmou na starost i krizové a havarijní plánování. Pokud hovoříme o havarijním plánu, hovoříme o dokumentu, v němž jsou popsány činnosti a opatření, které vedou buď ke zmírnění, nebo k odstranění následků mimořádné události či přímo havárie.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz