Porovnání cen bytů napříč ČR

Pořizujete si byt? Zdá se vám cena příliš vysoká? Ceny bytů za uplynulý rok skutečně stouply na historické maximum. Bylo to všude stejně, nebo se někde zdražuje míň? A jak je tomu s cenami ve městech a na vesnicích? A co Praha? Existuje snad lokalita, kde by ceny nemovitostí klesly? Pojďme si porovnat rok 2018 s rokem 2017.

Kde ceny bytů stouply a kde naopak klesly?

V některých lokalitách jsme zaznamenali nárůst až o neuvěřitelných 34 %, jiné byty, většinou na severu republiky i o 13 % zlevnily. Mapovali jsme byty o rozloze 70 – 90 m², zprůměrovali jsme ceny a porovnali s výsledkem loňského výzkumu. Asi nikoho nepřekvapí, že prvenství nejdražších bytů si obhájila Praha. Ceny tu vzrostly, kupříkladu v Praze 4 až o 25 %. Mírný pokles jsme zaznamenali překvapivě v Brně, Hradci Králové či Berouně. Nejvýhodnější jsou byty v Chomutově, Mostě a Karviné.

Tip redakce:  Poctivá stolařská práce

Společnost Finep nabízí byty v Praze na Proseku za korektní ceny.

Kde stouply a klesly ceny nejvíce?

Největší rozdíl tvoří ceny v Jeseníku, kde byty prodražily o 34 % a v Pelhřimově o 27 %. Naopak Náchod a Karlovy Vary zlevnily meziročně o 13 %. V Blansku, Zlíně a Rakovníku zaplatíte za bydlení stejnou částku jako vloni.

A jak je to v porovnání města vs. vesnice? Zde nedošlo k žádným zázrakům. Praha v nárůstu cen obecně potvrdila tvrzení, že bytů v Praze je stále nedostatek, a tudíž jejich cena poroste.

  1. etapa projektu Britská čtvrť v Praze

Jaké jsou konkrétní ceny v některých pražských lokalitách?

Na Praze 5 v Britské čtvrti vyjde byt 2+kk v novostavbě o rozloze 60 m² na 5,3 milionu. Na Praze 9 na Proseku obdobný 41 m² na 4,1 milionu. Nejlépe je na tom Praha 10 – Štěrboholy, zde 2+kk o rozloze 53 m² přijde na 3,5 milionu.

Tip redakce:  Jak na stylovou a útulnou ložnici

A jak jsou na tom byty třeba 4+kk? Britská čtvrť 4+kk o rozloze 119 m² přijde na 14,7 milionu, na Proseku pak byt 108 m² 4+kk na 8,1 milionu. A nejvýhodněji, opět Praha 10 – Štěrboholy lokalita Malý háj, tam zaplatíte za byt 4+kk o rozloze 119 m² na 7,2 milionu.

Bytový projekt Malý háj se nachází v příjemné lokalitě na rozhraní Štěrbohol.

Co k tomu dodat? Situace v Praze je tíživá, ale to je v každé evropské metropoli. Jsou však lokality, ve kterých se už blýská na lepší časy.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz