Podnikání včera a dnes. Co dnešní doba nabízí pozitivního?

Čas se nedá zastavit, a historie se tak tvoří každým dnem. Čeho si však můžeme v oblasti finančních produktů i dnešní doby jako celku vážit? Jaká byla doba před deseti lety a jaká je dnes? A jaký je nejlepší podnikatelský účet, který je dnes na trhu k dispozici? A mohou podnikat i naše děti?

Nabídka bank včera a dnes

Trh finančních produktů se stále dynamicky vyvíjí a doba před deseti lety se s dnešní dobou nedá v mnohém absolutně srovnat. Jedním z pozitivních posunů je nárůst úcty k zákazníkovi, který se projevuje i ve flexibilitě finančních institucí, jež se stávají vstřícnějšími. Banky jsou ochotny pro zajištění podpisu za vámi vyslat osobního kurýra či si domlouvat schůzky mimo obvyklou pracovní dobu. Co je však výrazným pozitivním posunem, je tlak na snížení bankovních poplatků. Existují stále ještě instituce, především velké bankovní domy, které vyžadují vysoké poplatky za založení a vedení účtu, za poskytnutí kontokorentu apod., na druhou stranu již vzniklo mnoho bank včetně těch nízkonákladových, které se této politice vyhýbají.

Tip redakce:  Proč bezpečnostní služby od profesionální agentury?

Tato politika redukce poplatků se však bankám vyplácí, protože tak dokážou snadněji získat nové klienty. Lidé ocení, když se v ně vkládá důvěra, a to i tím, že se z nich banka nesnaží okamžitě získat co nejvíce fixních plateb právě v podobě zavedených a povinných poplatků. Toto gesto přináší své pozitivní sociální a psychologické konotace, neboť spokojení zákazníci ochotně (a zcela zdarma) doporučují banku svým rodinným příslušníkům, přátelům a známým. Vyjadřují tak vděčnost, že nejsou zatíženi poplatky za založení a vedení účtu, stejně tak jako za realizaci platebních příkazů. Všechny trvalé příkazy, platby inkasa, platby SIPO atd. naopak mohou probíhat zcela zdarma. Výběr z tuzemských bankomatů lze také uskutečňovat zcela bez poplatků a v cizině jej lze ohraničit určitou částkou.

Podnikatelský účet v praxi

I v případě konkrétního produktu podnikatelského účtu se banky snaží svým klientům vyjít vstříc a nezatěžovat je nadbytečnými poplatky. Zároveň se také snaží zajistit flexibilní přístup k účtu, a to kdykoliv. V době internetu a mobilních aplikací je to samozřejmě možné, avšak záleží i na délce pravidelných aktualizací, které musí být co nejkratší a ohlášeny dopředu s řádným předstihem. Internetové bankovnictví musí být vždy rychlé, bezproblémové a pouze se zcela zanedbatelným výpadkem možnosti připojení. Dostupná musí být i IT podpora a primární důraz pak musí být kladen na bezpečnost, aby nemohly být osobní údaje jakkoliv zneužity a finanční prostředky nebyly ohroženy žádným rizikem. Mobilní aplikace pak musí být stále rozvíjeny k dokonalosti, aby se prostřednictvím nich dalo vše rychle zařídit a zároveň jejich ovládání bylo přirozené a zcela intuitivní.

Tip redakce:  Úložný prostor pro sociální zařízení, firmy i sportovní areály

Jaký podnikatelský účet zvolit?

Možností na trhu finančních produktů se nabízí mnoho, jako zajímavá varianta se jeví i podnikatelský účet od mBank. Jedná se o účet pro podnikatele, který není zatížen poplatky. Poplatky se tedy neúčtují za jeho zřízení a vedení, stejně tak nejsou zpoplatněny výběry z bankomatů v tuzemsku a v zahraničí od částky 1 500 Kč. Nezpoplatněny jsou i všechny příchozí a odchozí tuzemské platby, trvalé příkazy, inkasní platby, platby SIPO i okamžité převody mezi účty v rámci banky. Zdarma je nabízena i možnost měsíčního vkládání na poště sumy v hotovosti až 50 000 Kč.

Ke kontu je nabízena i debetní platební karta MasterCard Debit Business, která je poskytována rovněž zcela zdarma. Její velkou výhodou pak je, že lze zpětně získat 1 % z každé transakce, která se uskuteční prostřednictvím této karty, a to až do hodnoty 2 500 Kč měsíčně.

Tip redakce:  Vyhněte se v létě kouření klasických cigaret

Čeho si na dnešní době vážit?

Negativních věcí, které lze o dnešní době sdělit, je mnoho, potřebné je však soustředit se i na to pozitivní. Příjemné určitě je i to, že dnešní doba umožňuje úsporu času, protože mnoho záležitostí lze obstarat prostřednictvím internetu či mobilní aplikace. Potřebné je pouze ji pravidelně aktualizovat. Návštěva kamenných poboček se tak redukuje na naprosté minimum. Na druhou stranu se nabídka na trhu stává již velmi obtížně přehlednou a k mnoha záležitostem je nezbytné si přizvat finančního poradce, protože výběr možností může připomínat průchod džunglí.

Výhodou dneška je také vyšší obecná finanční gramotnost, takže lidé lépe reagují na různé podněty, získávají si sami iniciativně a samostatně více informací, než tomu bylo dříve. Posouvají se i věkové hranice, kdy se úspěšnými podnikateli mohou stát osoby, které ještě nedosáhly plnoletosti, avšak jejich nápady, například v podobě internetového marketingu, jim již teď generují závratné příjmy. Každá doba má něco do sebe a je třeba i z té dnešní vytěžit maximum pozitivních zážitků!

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz