Podle čeho vybírat ideální zahradní nářadí?

Při práci na zahradě se neobejdete bez kvalitního zahradního nářadí. Že vaše kůlna zatím zeje prázdnotou? Je načase nakoupit nejen zahradní sekačky, které se postarají o vždycky dokonalou délku jednotlivých stébel trávy, ale také nůžky na živý plot, motyky a rýče, které se zase postarají o dokonale udržované záhony. Abyste však neprohloupili a domů si nepřinesli pomocníky, kteří mají jen omezenou životnost, poradíme vám, jak zahradní nářadí vybrat.

Násada hraje největší roli

Při výběru vhodného zahradního nářadí se nabízí otázka, podle čeho ho vybírat. Nabídka na trhu je opravdu pestrá, musíte vědět, jak si ji zúžit. Proto se podívejte na násadu. Ta musí být především lehká, dostatečně odolná, také musí být pohodlná na držení. Neměli byste ji držet kýčovitě, stejně tak by neměla být příliš těžká, aby se vám s ní dobře pracovalo.

Tip redakce:  Logické myšlení korely chocholaté

Zmiňované parametry hravě splňují například pastové nebo ergonomicky tvarované násady, které jsou ostatně trefou do černého. V poslední době se také upíná pozornost na násady vyrobené z přírodních materiálů. Například dřevěné se po letech dostávají do popředí. Při výběru takovéto násady se informujte o použitém materiálu. Ideální je například lakovaný jasan.

I na rukojeti záleží

Než si zakoupíte motyku nebo vidle, respektive než vhodíte tohoto pomocníka do svého košíku, zkontrolujte si také rukojeť. Ta by měla být zhotovena ideálně z nerezové oceli. Pokud bude z jiného kovu, měla by mít antikorozní úpravu. Přece jenom bude pomocníkem i při práci s mokrou zeminou a jistě nestojíte o to, aby vám po pár použitích nepříjemně a nehezky zrezla.

Tip redakce:  Kakaovník pravý – pokojová rostlina?

Jaké druhy nářadí určitě pořídit?

Kromě zmiňované sekačky a nůžek byste si měli pořídit i motyku, vidle, rýč a lopatku. Všechno se vám bude hodit nejen při přehazování kompostu, ale také při kypření půdy nebo sázení jednotlivých plodin do úhledných záhonů.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz