Pod Nordic Telecom přechází z rukou DRFG internetový poskytovatel Libli

Dvojka na trhu internetových služeb na Moravě, společnost Libli, přešla do vlastnictví firmy Nordic Telecom. Té svůj padesátiprocentní podíl prodala DRFG Davida Rusňáka. Tento krok byl pro Nordic Telecom významný a společnost se tak přiblížila ke svému plánu stát se největším poskytovatelem pevných internetových připojení v České republice. Společností čerstvě odkoupená firma Libli v současnosti patří mezi nejvýznamnější poskytovatele internetových služeb u nás. Do jejího pole působnosti se řadí moderní pátá generace bezdrátových systémů či přenos dat skrz optická vlákna neboli optická síť. Libli vznikla pod záštitou Suntel Net, firmy, která příslušela do portfolia investiční skupiny DRFG Davida Rusňáka.

Naplnit cíl, tedy dosáhnout prvenství v poskytování internetu v české sféře v horizontu 2 let, je hlavní prioritou podle výkonného ředitele Nordic Telecomu Jana Čorneje. V přepočtu hovoříme o poskytování služeb pro 330 tisíc zákazníků a 1,3 milionu domácností. Mezi své plány řadí Nordic Telecom i mobilní frekvence 700 MHz a 3,5 GHz, které by této skandinávské společnosti mohly otevřít možnost stát se čtvrtým mobilním operátorem v České republice. Ambice jsou tedy poměrně vysoce nastavené a je jasné, že splnit tento cíl nebude úplně jednoduché.

Tip redakce:  Světlo pro radost

DRFG se otevírají nové možnosti

Již od začátku svého působení plánovala investiční skupina DRFG Davida Rusňáka, založená v roce 2011 v moravské metropoli, zaměřit se i na jiná odvětví, než jsou dluhopisy a investiční fondy. Má pod sebou například značky jako CZECH FUND, orientovaný na podílové fondy. Nicméně investice DRFG plynou zejména do tří odvětví – kromě financí jde o nemovitosti a výše zmíněné telekomunikace.

Jak tvrdí David Rusňák, právě na telekomunikace se chce DRFG více specializovat. Jejich rozvoj a příslušné investice plánuje mimo jiné v rámci společnosti Suntel Group. Jeden z akcionářů skupiny DRFG, Roman Řezníček, který je hlavním činitelem v oblasti telekomunikací, deklaroval, že z dohody ohledně Libli vyšla DRFG i Nordic Telecom výhodně a jejich kolektivní projekty budou pokračovat nejen v telekomunikacích, ale i v oblasti obchodu a distribuce.

Tip redakce:  Aby se sen o nových garážových vratech stal realitou

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz