Plechová střecha sluší každé novostavbě. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Při výstavbě nového rodinného domu budete zcela jistě řešit problematiku volby vhodné střešní krytiny. V tomto ohledu dnes máte z čeho vybírat. Jednu ze zajímavých variant představují plechové krytiny, které se vyznačují hned několika přednostmi.

Nízká cena

Dříve se plechová střešní krytina užívala hlavně pro průmyslové objekty. Dnes už se ale stále častěji uplatňuje právě také u menších soukromých objektů, tedy rodinných domů, chat a chalup. Pádným důvodem, proč si ji vybrat, je především cena. Plech je totiž obecně velmi levným materiálem, který se dá rychle zpracovat. Například při srovnání s tradičními pálenými taškami ušetříte při pokládce tisíce korun, což je v době, kdy ceny materiálů strmě rostou, určitě důležitým faktorem.

Tip redakce:  Kdo realizuje montované haly na klíč?

Dostupnost

Kvalitní plechová krytina a příslušenství k ní, jako je třeba závětrná lišta apod., jsou lehce dostupným zbožím, jež se dá zakoupit online, a to kupříkladu u společnosti Regamet. Realizace střechy je rychlá a bezproblémová, na dodávku materiálů nemusíte čekat dlouhé týdny, ba dokonce měsíce, což je jinak u většiny jiných druhů střešních krytin bohužel již standardem.

Solidní ochrana před klimatickými jevy

Plechová střecha může působit velmi efektně, přičemž zajišťuje dobrou ochranu před deštěm a větrem. V současnosti je možné zvolit modely, které na první pohled nerozeznáte od klasických tašek. Obrovskou výhodou je pak rychlost samotné pokládky.

Minimální hmotnost

V neposlední řadě lze vyzdvihnout hmotnost. Oproti betonovým taškám či doškům jsou plechové střešní krytiny lehké, takže se dají využít i u staveb s méně robustní konstrukcí, aniž by to ohrozilo jejich statiku.

Tip redakce:  Zahradní grily! Co je dobré vědět při koupi grilu

Dobře provedená plechová střešní krytina vydrží desítky let bez nutnosti zásadnějších oprav. Zvolíte-li vhodné příslušenství a doplňky, můžete být z hlediska životnosti a funkčnosti zcela bez obav.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz