Plastové střešní krytiny jako vhodná alternativa

Plast jako béčkový materiál? Tak u střešních krytin to rozhodně neplatí! Plastové střešní krytiny jsou skvělou alternativou právě ke klasickým střešním krytinám, kdy dokáží plně pokrýt jak estetické, tak funkční potřeby. Většina výrobců navíc dává přednost zpracování recyklovaných plastů, a tak se nemusíte bát, že je vaše střecha zbytečnou zátěží. Jaké typy plastových krytin můžete na českém trhu pořídit?

Alternativa běžné střešní tašky z plastu? Existuje!

Plastové krytiny nejsou jen vlnité desky vhodné na zastřešení nebytových prostor, jako jsou altány, parkovací místa, terasy nebo pergoly. Výrobci nabízejí i alternativu ke keramickým, dokonce doškovým a břidlicovým tabulím. Kdo si takové krytiny pořizuje? Obvykle jsou to majitelé chat a chalup, ale i majitelé objektů, které potřebují extrémně lehkou střešní krytinu. Plastová krytina totiž váží oproti jiným krytinám skutečně málo. Navíc je velmi odolná proti biologickému napadení a dostává se tak do hledáčku chatařů, kteří se musí často potýkat s nálety, mechem a lišejníkem. S plastovou krytinou mají klid a nemusí se o její údržbu příliš starat. 

Tip redakce:  Jak vybrat tu nejlepší betonovou dlažbu?

Barvy a tvary pro každou střechu

Protože je plast poměrně snadno barvitelný, barevné spektrum může být široké. U recyklovaných plastů už to ale tak snadno není, a tak jsou střešní tašky od výrobců, kteří zpracovávají recyklovaný plast spíše zemitých barev. Kromě imitace dřevěné a břidlicové krytiny můžete pořídit i imitaci klasické tašky nebo všeobecně známý velkoplošný formát střešní krytiny. Obvykle je na výběr mezi vlnitým a trapézovým modelem s různou velikostí vln a zalomení. 

Jak se dělá plastová taška?

Výrobní proces keramických nebo betonových tašek pro nikoho asi není tajemstvím. Jak se ale vyrábí plastová imitace tradičních výrobků? Například společnost EUREKO vyrábí plastové střešní krytiny jako německý čtverec, tak českou čtvercovou šablonu i plastový obdélníkový šindel. Šindel je bitumenová krytina z polypropylenu a polyethylenu, které získává z odpadních plastů, které zůstávají zejména po automobilové výrobě. Krytina je odolná vůči UV záření i povětrnostním vlivům. Její využití je možné od 20 stupňů u šikmých střech. Na výrobky EUREKO je záruka 30 let. To jistě svědčí o kvalitě a dlouhé životnosti materiálu. Nemusíte se tedy obávat, že by byla plastová krytina jakýmsi provizorním řešením. Velkoplošné krytiny lze využít i u pultových střech, které jsou běžné u garážových stání či pergol. Využívány jsou také u skladových a výrobních prostor. 

Tip redakce:  Rekonstrukce koupelny pro vás nemusí být nesplnitelným snem

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz