Plánujete budovat z betonu? Budete potřebovat kvalitní kari síť

Beton je jedním z nejběžnějších stavebních materiálů. Jeho obliba má řadu dobrých důvodů. Je pevný, dobře zvládá i vysoké zatížení, navíc odolává vodě, chemikáliím i nejrůznějším nepříznivým povětrnostním vlivům. Nijak výrazně mu nevadí ani velké teplotní výkyvy. Právě díky těmto vlastnostem se použití betonu neomezuje jenom na interiéry a zastřešené plochy. Jedná se o ideální materiál k budování základů, opěrných zdí, chodníků, podlah, zejména za minulého režimu se k budování převážně výškových budov hojně využívaly betonové panely. Běžně se z něj budují i mosty, přehrady a mnohé další velké stavby.

Konstrukce ze železobetonu jsou pevné a odolné

Zatímco na podlahu stačí samotný litý beton, při budování rodinných a obytných domů, průmyslových staveb a dalších objektů je na místě použít železobeton. Takzvané armování betonu zajistí jeho vyšší odolnost a výrazně delší životnost stavby. To rozhodně ocení všichni majitelé nemovitostí bez ohledu na to, zda se jedná o fyzické osoby nebo firmy. Nejedná se přitom o nijak technologicky náročné řešení. Stačí pořídit kvalitně zpracovanou kari síť z prvotřídního materiálu.

Tip redakce:  Bílé dveře Praha, bydlení ve stylu Provence

Jak správně vybrat kari síť?

Na trhu jsou dnes dostupné jak kari sítě z konvenčních hutních, tak i z kompozitních materiálů. Do druhé kategorie patří například kompozitní kari síť Wynytech, která je zhotovena ze skleněného vlákna impregnovaného polymerovou pryskyřicí. Další skvělou volbou je kari síť z čedičových vláken od společnosti Orlitech. Hlavní předností kompozitních sítí je výrazně nižší hmotnost, díky které se s nimi o poznání snáze manipuluje.

Nejoblíbenější je kari síť 10×10

Kari sítě se obvykle prodávají s o rozměrech 10×10 cm a 15×15 cm. Právě kari síť 10×10 cm se používá nejčastěji. Je tou pravou volbou pro stavbu rodinného domu. Využít ji ale lze i při dalších příležitostech, například k výrobě plotu, kotce pro zvířata nebo jako oporu rostlin.

Tip redakce:  Kde najít zdarma články a informace o bydlení

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz