Pět způsobů, jak rychle zvýšit energii

Každý den večer se sami sebe ptáme, jak dodat tělu energii, jak si dodat energii? Dny jsou náročné, energie navíc by se rozhodně hodila, ovšem většinou bojujeme spíše s únavou, než čišíme energií. Někdy za to může nepřízeň počasí, jindy náročný den. Abyste však předcházeli padajícím víčkám, máme pro vás pět způsobů, jak rychle zvýšit energii.

Snídaně je základ dne

To nejhorší, co můžete udělat, je přeskočit snídani. Vynechávání snídaně je však hlavní důvod, proč se už během poledne cítíme unavení a bez energie. Ne nadarmo se říká, že snídaně je základ dne. Snídaně by měla být bohatá na tělu prospěšné látky a živiny, po ránu dodané živiny jsou jakýmsi palivem pro zbytek dne. Dodejte tělu ráno palivo, ať dokonale funguje bez jediného zívnutí.

Tip redakce:  Imunita v našem životě

Pijte vodu

I dehydratace v člověku vyvolává pocit vyčerpanosti a únavy, nemluvě o tom, že přivolá bolest hlavy. Odborníci doporučují vypít zhruba osm sklenic denně, ovšem nemusíte se tohoto pravidla striktně držet. Hlavní je, abyste tekutiny doplňovali během celého dne. Máme však na mysli čistou vodu, nikoli slazené nápoje. Jen voda dokáže tělo dokonale hydratovat.

Oříšky jako zdroj energie

Energii jako takovou získáte i z mnoha potravin, které konzumujete. Do svého jídelníčku byste rozhodně měli zařadit oříšky, které jsou známé tím, že se v nich skrývá řada vitaminů a jiných tělu prospěšných látek. Únava na člověka padá i tehdy, pokud nedostatek vitaminů a podobných látek má, oříšky mohou však všechny potřebné živiny doplnit a únavu tak dokonale zahnat.

Tip redakce:  Zubní implantáty

V případě, že vám chybí živiny a nejste milovníkem oříšků, je možné zařadit do jídelníčku i různé přípravky na zvýšení energie či tabletky na energii.

Pohyb jako zabiják únavy

Když se cítíte unavení, zacvičte si. Když vám padají oční víčka, hýbejte se. O pohybu se ne nadarmo říká, že je to zabiják únavy. Obvykle stačí jen deset minut na to, abyste zahnali únavu, která vás trápí. Zkuste to.

Na únavu pomáhá i skořice

Věděli jste, že obyčejná vůně skořice dokáže snížit únavu o několik procent? Kupte si proto esenciální skořicový olej a zatočte s únavou.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz