Pět situací, v nichž je každý domácí kutil bezmocný

V každé domácnosti se nachází kutil, který dokáže všechno spravit. Jenže i sebevíc schopnému kutilovi se sem tam nemusí něco povést. I on má své noční můry, které se mohou klidně stát skutečností. O jakých nočních můrách hovoříme? Mluvme o pěti situacích, v nichž se každý domácí kutil cítí ztracený a bezmocný.

1) Hmoždinky vypadávají

Upevňování konstrukcí na zeď je naprosto běžné. Nejčastěji na zeď upevňujeme police nebo skříňky, které nesmí spadnout. Používáme k tomu takzvané hmoždinky, které ve zdi pevně drží. Samozřejmě se může stát, že ze zdi budou vypadávat. Stává se to tehdy, kdy kutil neodhadne rozměr díry a vyvrtá ji větší, než je hmoždinka. V tom případě se musí najít rychlé řešení situace. V takových okamžicích doporučujeme sáhnout po chemické maltě, kterou se díra vyplní a do níž se následně vloží vypadávající hmoždinka. Hmota totiž ztuhne a hmoždinka bude držet i ve větší díře.

Tip redakce:  Oddělené ložnice – výhody a nevýhody

2) Chybí obkladačky

Při obkládání koupelen může vzniknout hned celá řada komplikací. Nejčastěji se stává, že pochybí obkladačky. Proto doporučujeme začít vždy od prostřed stěny. Pokud by obkladačky pochyběly, pochyběly by u krajů, což nejde na první pohled vidět.

3) Prasknuté kachličky

Ne každý muž obkladačky lepí, někdo je rovnou vrtá, jenže při vrtní mohou prasknout. A to je další noční můra každého kutila.

4) Hřebíky se ohýbají

Každý kutil zažil situaci, v níž musel zatlouct několik hřebíků. Ne každý hřebík se však povedlo stoprocentně a rovně zatlouct. Většina z nich se nepříjemně ohnula a následně zrezavěla. Obecně platí pravidlo, že při zatloukávání malých hřebíků používejte malé kladívko, není potřeba velkého. Hřebík si přidržte kleštěmi, nikoliv svými prsty. Pokud budete zatloukávat hřebíky do stejného dřeva, nikdy netlučte do stejného dřevního vlákna, protože dřevo může prasknout.

Tip redakce:  Nemáte čas na úklid domácnosti? Máme pro vás řešení!

5) Šmouhy na natřeném dřevě, vypadávající štětiny ze štětce

I natírání patří k pracím každého kutila. Pokud natíráte dřevo, vždy ho natírejte po směru vláken, nikdy jinak. Tak se vyhnete šmouhám. Abyste omezili vypadávající štětiny ze štětce, před prvním použitím namočte štětec do horké vody.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz