Pennyboard je tu už od roku 2010

První zmínky o Pennyboardu, vznikly v roce 2010, kdy Ben Mackay založil firmu s názvem Penny Skateboards, kdy dal dohromady plastovou desku, se čtyři kolečky – takto vznikl Pennyboard. První plastové boardy se vyráběli už v roce 1973, ale nikdy nedostaly jméno. 

Co je Pennyboard 

Pennyboard je vžitý obecný název pro malé a plastové skateboardy, který má krátkou desku (zhruba 56 milimetrů). Vizuálně připomíná Longboard, jelikož jejich přední část jde do tvaru špičky.

Pennyboardy nejsou velmi oblíbené pro triky ve skateparcích, ale své uplatnění využívají jako dopravní prostředek ve městech. Díky jeho malému rozměru a nízké hmotnosti, se dá pennyboard lehce uskladnit a nosit (například do batohu), což v obzvlášť ve městské ruchu se může hodit.

Na druhou stranu, pennyboardy lze využít i v parcích nebo na silnicích. Pennyboardy se vyrábí v mnoha kombinacích barev, a proto na trhu je mnoho možností, jaký typ pennyboardu vybrat.

Tip redakce:  Představujeme moderní řešení Swiss Post Solutions pro digitalizaci a archivaci dokumentů

Kolečka na pennyboard

Na pennyboard jsou potřeba čtyři kolečka. Má širší kolečka, která měří (60-80 milimetrů) a mají tvrdost okolo 83A. Ta zajišťují ideální ovládání a ježdění. Díky jejich širokému tvaru, vytvářejí lepší stabilitu a přilnavost při jízdě.

Většin koleček jsou vyrobena z PU materiálu (falešná kůže), který má výborné přilnavé vlastnosti pro jízdu na asfaltových površích. Lze vybírat z velkého množství typů a designů.

Jeden z velmi oblíbených typů koleček na pennyboard jsou svítící kolečka, která se nedají jen tak přehlédnout. V případě poškození, není problém dokoupení náhradních dílů, jsou lehce dosažitelné téměř v každém sportovním obchodu, za levné ceny.

Klasická kolečka se pohybují kolem padesáti korun, ovšem svítící kolečka jsou zhruba jen o deset korun dražší.

Pennyboard pro holku

Pro holky je pennyboard ideální. Je malý a není těžký, proto je pro holky jednodušší pennyboard nosit všude s sebou, a jak už je výše napsáno, je také ideální pro uskladnění. A nejen jeho rozměry jsou ideální.

Tip redakce:  Proč je PR článek důležitý pro klienty

Jsou to také barvy, jejich kombinace a také designové potisky, ze kterých lze vybírat. Pennyboard je také bezpečnější, protože je jednodušší ho ovládat, díky jeho desce, která není ani moc úzká, ani moc široká, balancování je proto jednodušší.

Své uplatnění nalezne také pro začínající dívky, které se teprve učí na skateboardech jezdit, a pennyboard je ideální pro začátečnice.

Naučit se na skateboardech není tak jednoduché, ale pennyboard zajišťuje lepší podmínky pro začátečníky, díky jeho vlastnostem, které jsou uvedeny výše. Pennyboardy jsou tedy ideální pro holky a začátečníky.

A jsou ideální pro ježdění na asfaltu, ve městě a v parcích, kde je hladká cesta. Celkově, pennyboardy jsou velmi populární u teenagerů a dětí. Jsou ideální jak cenově, tak vlastnostmi (hybnost, délka, barvy a jejich kombinace a designy). 

Tip redakce:  Obrábění kovu: Jak vybrat spolehlivou pásovou brusku

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz