Pečovat o bezpečnost práce je součástí povinností každého vedoucího

Pokud podnikáte, pak jistě víte, že musíte dodržovat jednu důležitou věc, a sice bezpečnost práce. Je to zkrátka vaše zákonná povinnost, kterou je nutné dodržovat. Stejně tak o bezpečnost práce čili zkráceně o BOZP musí pečovat i všichni vedoucí zaměstnanci, které ve firmě máte. Opět se jedná o povinnost, při jejímž nedodržení se rázem uděluje pokuta sahající i do výše milionů korun. Zatímco někteří lídři firem se s tím pasují po svém, jiní využívají služeb firmy Extéria, o které se na internetu dočtete řadu kladných referencí jak od klientů, tak také od zaměstnanců firmy. 

Ať už se s BOZP pasujete sami nebo využíváte služby zmíněné firmy působící v oblasti poradenství, v každém případě je ještě jednou třeba zopakovat, že o bezpečnost práce ve firmě musí pečovat vedoucí zaměstnanci, a to na všech stupních řízení. Co se však týče nákladů spojených se zajištěním bezpečnosti práce, to hradí v každém případě zaměstnavatel. 

Jaké jsou povinnosti zaměstnavatele v rámci BOZP?

Pokud bychom se na BOZP podívali krapet z blízka, zjistili bychom, že je povinností týkajících se BOZP celá řada. K povinnostem patří například koordinování postupu pro zajištění bezpečnosti práce v případě, kdy na jednom úkolu pracuje více zaměstnanců. Také k povinnostem patří nepřipuštění, aby zaměstnanec vykonával zakázané práce nebo práce, jejichž náročnost neodpovídá jeho schopnostem nebo případně zdravotní způsobilosti. 

Kdybychom měli zmínit další povinnosti týkající se BOZP, zmínili bychom také ověřování znalosti předpisů u zaměstnanců nebo vedení evidence o všech úrazech, u nichž je však třeba objasnit i příčinu a důvod jejich vzniku. 

Za nedodržení povinností hrozí nemalé pokuty

Jak již bylo výše zmíněno, za nedodržení povinností týkajících se BOZP se udělují pokuty, které se mohou dostat až do výše několika milionů korun, což jsou sumy, které mnohé podnikatele dostávají do červených čísel.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz