Otázky týkající se programu Nová zelená úsporám a odpovědi na ně

Už jste slyšeli o dotačním programu Nová zelená úsporám? Dotační program je často zmiňován v souvislosti se solárními panely, na jejichž pořízení lze dotaci ze zmíněného programu získat. Jenže dotační program neposkytuje dotace jen na fotovoltaické elektrárny, ale také může přispět na mnoho dalšího. Pokud bychom měli přesně definovat dotaci Nová zelená úsporám, řekli bychom, že se jedná o přímou podporu formou jednorázového finančního příspěvku, který je stanovován dle pravidel programu. 

Nabízí se také otázka, kdo program financuje. Financování celého dotačního programu probíhá přes státní rozpočet České republiky, finanční prostředky spravuje Státní fond životního prostředí České republiky. 

V souvislosti se zmiňovaným dotačním programem má jistě řada lidí mnoho otázek, na které zatím neobdržela odpověď. Pojďme si proto zodpovědět nejčastěji kladené dotazy, které si kladou zejména ti, jež chtějí o dotaci z programu zažádat. 

Kdo má nárok na dotaci?

K nejčastěji pokládaným dotazům patří dotaz, kdo má nárok na dotaci. O podporu z programu Nová zelená úsporám může požádat majitel, spoluvlastník nebo stavebník rodinných domů, a to včetně domů financovaných hypotékou, stavebním spořením či podobným finančním produktem. 

Na druhou stranu nárok nemají vlastníci rodinných domů, jejichž dům je v exekuci nebo jež mají jiný podobný závazek vůči České republice. 

Na co se dotace vztahuje?

Jak již bylo zmíněno, nejčastěji je dotační program Nová zelená úsporám spojován s fotovoltaikou a příspěvkem na ni. Jenže solární panely skutečně nejsou to jediné, na co se dotační program vztahuje. Dotace může být udělena na okna, fasádu, také na střechu nebo stropy. Hledáte třeba dotaci na zateplení domu? Dotační program také podporuje výstavbu nízkoenergetických a pasivních domů či domů s podporou tepelných čerpadel. A v neposlední řadě program podporuje i výměnu zdroje tepla. 

Tip redakce:  Jaro je tu! Dopřejte svým rostlinkám pořádnou vláhu!

Se získáním dotace pomůže zelena-dotace.cz

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz