Originální hudební osobnost – originální vánoční koncert

Varhan Orchestrovič Bauer se v předvánoční pátek 21.12. představí v jednom z exkluzivních veřejných koncertů.

Od 20 hodin se ve vytápěném a bezbariérovém  evangelickém kostele

U Salvátora, na skok od Staroměstského náměstí (Salvátorská 1, Praha 1),uskuteční již 26. Vánoční koncert Varhana Orchestroviče a jeho hostů – skladatelů a sólistů.

Programem koncertu jsou jeho jedinečné úpravy známých koled v různých žánrech, ale také premiéry nových vánočních kompozic od nadaných mladých skladatelů.

Na koncertě se představí 55 členný Okamžitý Filmový Orchestr.

První půlka bude naplněna písněmi z vánočních televizních filmů a seriálů. Zároveň Varhan představí některé skladby, co v posledních letech zkomponoval (s projekcí).

Koledy zazní převážně v druhé půlce programu, které vyvrcholením  budou neobvykle tři hymny –česká, slovenská a izraelská. Jejich jedinečné Varhanovo aranžmá obohatí koncert v návaznosti na letošní výročí vzniku republiky. “Spřátelenou“ izraelskou hymnu Varhan připojil z prestižního důvodu – jedním z jeho hostů budejed en z mála světových hráčů na starověký izraelský nástroj – schofar, Pavel Dostál-Berg, který hymnu zahraje.

Tip redakce:  Užijte si slevy s PandaKupony.cz

Celý koncert bude moderovat ikonický televizní hlasatel Alexander Hemala.

Dalšími hosty budou například herečka, ale také zpěvačka, Jitka Čvančarová, která zazpívá Modlitbu pro Republiku, český jazzový mistr Miroslav Hloucal  sólista na trumpetu,  a slovenský zpěvák Juraj Hnilica, který se pražskému publiku představí vlastní skladbou „Aká si krásna“ zaranžovanou pro orchestr právě Varhanem.

Úchvatné prostory slavnostně nasvíceného kostela dávají koncertu jedinečnou atmosféru, kde si opravdu vychutnáte autentickou atmosféru Vánoc.

Svařák prodávaný ve foyer kostela příjemně odlehčí atmosféru a koncert se každoročně stává spíše hudebním happeningem, kde si lze také příjemně popovídat a potkat  osobnosti pražského kulturního a politického života. V minulosti koncert navštívili kníže Schwarzenberg, fotograf Jakub Ludvík… a pravidelně se jej účastní starosta Prahy 1 , která koncert dlouhodobě podporuje,  Oldřich Lomecký se svou půvabnou partnerkou.

Tip redakce:  Typy nabíječek pro telefony, tablety, MP3, sluchátka

Tradičně již koncert podporuje také Pražská energetika a.s

Dalšími partnery koncertu jsou:

Restaurace Kotleta, Staroměstské náměstí,

Intense Innovations,s.r.o.,

Ochranný svaz autorský, z. s.,

Disk.cz a Alza.cz

Varhanovo vedení garantuje originalitu a vysokou uměleckou úroveň,  každoročně také s jedinečnými hosty a atmosférou.

Varhan určitě také “nezklame“ a jeho oděv nebude jako vždy zdaleka ordinérní, po Praze se šíří čerstvá zpráva o nových zlatých částech outfitu ve Varhanově skříni pořízených speciálně pro tento koncert.

Vstupenky lze zakoupit v síti GoOut.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz