Odstranění pigmentových skvrn s IPL

Není piha jako piha. Některé pihy jsou roztomilé, jiné jsou spíše nevzhledné a člověk by se jich raději zbavil. S přibývajícím věkem se na těle tvoří také stále více pigmentových skvrn, není proto výjimkou, že se jich někdy vytvoří až příliš a člověk poté přemýšlí nad tím, jak jejich výskyt omezit. Snadnou a jednoduchou metodou, jak toho dosáhnout, je použití IPL laseru, který vás dokáže zbavit pigmentových skvrn již za pár dnů.

Princip IPL metody

IPL, jinak také nazývané intenzivní pulsní světlo, využívá světelné záblesky podobné laseru. Při styku s pokožkou se světlo mění na energii, která je pohlcována kožním barvivem melaninem. Melanin je ve vysoké koncentraci obsažen právě v pihách a dalších pigmentových skvrnách a při absorpci energie laseru je zahříván, až je nakonec zničen. Na rozdíl od zbytku buněk kůže má melanin vysokou absorpční schopnost, laser tedy působí zvláště na něj a ostatní tkáň nijak nepoškodí. Při IPL je zároveň stimulována tvorba kolagenu v pokožce, což vede ke zpevnění pokožky a určitému vyhlazení vrásek. Po zákroku bude pokožka sjednocenější, bez pigmentových skvrn a bude vypadat hladším dojmem.

Více o zákroku

IPL metoda se nejčastěji využívá pro odstranění přebytečné pigmentace na obličeji, krku, v oblasti dekoltu nebo hřbetů rukou, ale dá se využít i na jiných částech těla. Po podstoupení zákroku je možné, že se v místě ošetření objeví tmavé skvrnky. Ty jsou způsobeny odumíráním pigmentu v pokožce, během několika málo dnů však zmizí. Zákrok má jen málo kontraindikací, přesto byste se mu měli vyhnout v období těhotenství či kojení. Nehodí se ani pro pacienty s epilepsií, rakovinou kůže, při zvýšené citlivosti na světlo, nebo pokud se u vás v místě plánovaného ošetření vyskytlo nedávno zánětlivé onemocnění. Pokud zvažujete postoupení IPL, nebojte se obrátit na nějakou kliniku estetické medicíny. Například klinika Altos nabízí svým klientům nezávazné konzultace a místní odborníci vám rádi odpoví na jakékoliv vaše dotazy.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Levné ubytování pro studenty

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz