Odložila se poslední vlna EET. Komu to pomohlo?

Ještě před pár měsíci se měla spustit poslední vlna EET, respektive její poslední fáze, která se měla dotknout už prakticky všech oborů a zbylých firem či živnostníků, kteří doposud s EET do kontaktu přijít nemuseli. Ještě, co čert nechtěl, přišel nový typ onemocnění, který dostal název COVID-19, a Česká republika začala dělat trochu jiné kroky, než byly v plánu. Místo zavedení poslední fáze EET došlo k rozesílání kompenzačních bonusů a k budování nouzových opatření, jež nás měla ochránit před panující nemocí. Díky odkladu elektronické evidence tržeb si tak mohli podnikatelé spadající do třetí a čtvrté vlny na malou chvíli oddechnout. Komu konkrétně tento odklad pomohl?

Samozřejmě je nyní jen otázkou času, kdy se stanoví datum spuštění poslední vlny EET. Přece jenom je první vlna koronaviru úspěšně zdolána a nyní je tím hlavním úkolem to, abychom se co nejdříve dostali na nohy, i když to bude nějakou dobu trvat. Zatím se však nestanovil konkrétní termín spuštění poslední vlny EET. Aktuálně je přednější látání všech děr, které vlivem koronaviru vznikly. Firmy jsou nyní velmi rádi, že k odkladu spuštění poslední fáze došlo. Těší se především administrativní i časové úlevě. 

Firmy jsou teď zaměstnáni svou záchranou

Zatímco řada státníků se domnívá, že lidé jsou rádi především proto, že nyní nemusí investovat do EET, pro firmy posunutí spouštění fáze znamená spíše administrativní a časovou úlevu. Právě čas aktuálně potřebují, aby se zachránily a udržely nad vodou. 

Největší dík putuje k vládě především od firem působících v cestovním ruchu a také v gastronomii. Právě tato dvě odvětví jsou koronavirem pravděpodobně nejvíce zasaženy a právě v těchto dvou odvětvích celá spousta firem krachuje a vzdává svůj boj. 

Finanční prostředky se investují jinam

Sice EET není spojena s velkými finančními částkami, které se musí investovat, na druhou stranu jsou to stále peníze, které nyní mohou postižené firmy investovat do jiných věcí, mohou je použít na zcela jiné účely. Jak se zmínilo v hospodářské komoře, pro mikro a malé podniky je každá koruna nyní důležitá. V rámci ceny a jednoduchosti je oblíbená pokladna Leeto, více na leeto.cz, kde je možnost vyzkoušet EET pokladnu do konce roku zdarma.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz