Ocel jako hojně využívaný hutní materiál. Seznamte se s jejími druhy

Dnes se setkáme s celou řadou zajímavých materiálů. Některé se využívají méně, jiné více. Například takové hutní materiály mají mnoho zajímavých využití. Setkáme se s nimi ve stavebnictví, kde se konkrétně z oceli tvoří různé pevné konstrukce budov, také se s nimi setkáme v kovovýrobě a strojírenství, kde se z nich vyrábí součástky a výpalky, jež jsou následovně posílány opět dál k další výrobě. Například ve společnosti Steeltec CZ se zmiňovaná ocel posílá například do brusírny, lakovny nebo svařovny, kde se s ní různě pracuje. Zaměřme se však nyní na druhy nerezové oceli, s níž se setkáme hojně i v domácnosti.

Ocel je dnes opravdu nejvíce využívaný hutní materiál. Nejčastěji se setkáme s nerezovou ocelí, z níž je vyrobená celá řada produktů v domácnosti. Například se z nerezové oceli vyrábí příbory nebo dřezy do kuchyně, u lékaře se setkáme se nerezovým nářadím a skalpely.

Pokud váš ocel fascinuje, je načase si prozradit, jaké jsou druhy nerezové oceli.

Austenitická ocel

Jedním druhem je takzvaná austenitická ocel, která se vyskytuje nejčastěji. Obsahuje v sobě zhruba dvacet procent chromu, také minimum uhlíku a nikl, což je zároveň rozdíl mezi tímto druhem oceli a ocelí feritickou. Austenitickou ocel nelze vytvrdit teplem, je extrémně odolná vůči korozi a nejčastěji se s ní setkáme v domácnosti nebo na místech, kde se dbá na hygienu

Feritická ocel

Dalším druhem je feritická ocel, kde je zhruba dvanáct procent chromu. Nikl ani uhlík ve feritické oceli nenajdete. Tento druh oceli dlouhodobě odolává koroznímu prostředí mořské vody, což je jedna z hlavních předností.

Martenzitická ocel

Dalším druhem nerezové oceli je martenzitická ocel, která opět neobsahuje nikl, je však magnetická a díky teplu se zvyšuje její pevnost. To je její hlavní přednost – takto pevnou nerezovou ocel byste hledali jen těžce.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz