Než začněte tisknout, přemýšlejte. Ušetříte peníze i uděláte něco pro životní prostředí

Třídíte odpad? Děláte dobře. Naše modrá planeta rychle mění svou tvář k horšímu, a když se můžete nějakým způsobem zasloužit o zlepšení životního prostředí, je správné tak učinit. Jenomže mnohem efektivnější než třídění odpadu je snížení celkové produkce. Začít můžete s papíry, kterých ročně vytisknete nespočet. Následující opatření se navíc pozitivně projeví i na vašich výdajích. Tisk přestane být položkou, se kterou byste si měli lámat hlavu.

Tisknete jen to podstatné

Podívejte se na posledních deset papírů, které vyjely z vaší domácí tiskárny. Vezměte si do ruky zvýrazňovač a označte důležité pasáže textu. Mnohdy se bude jednat o telefonní číslo, adresu nebo jiné kontaktní údaje, zatímco zbytek stránky absolutně nevyužijete.

Resumé? Když už musíte, tiskněte jen to, co skutečně potřebujete. Snížíte spotřebu papírů i barvy. A pohrajte si s nastavením tisku – většinu dokumentů můžete vytisknout v režimu horší kvality. Na textu nebude příliš znát a ušetří vám barvu.

Aktivně používejte čtečku nebo tablet

Dokumenty můžete archivovat ve svém chytrém telefonu, ale pokud se vám displej jeví jako příliš malý, pořiďte si tablet nebo čtečku. Obojí má kompaktní rozměry a disponuje skvělými funkcemi včetně možnosti vkládání poznámek apod. Budete mít u sebe tisíce dokumentů, aniž by vás tížily v tašce. Slušná čtečka navíc nestojí majlant – vyjde vás o něco málo dráž než originální tonery Canon.

Nezapomínejte na e-mail a další online nástroje

Když něco můžete poslat e-mailem, udělejte to. Případně dokumenty nasdílejte přes služby typu Dropbox a Disk Google. Obojí je zcela zdarma a zvýší vaši efektivitu. Díky praktickým online nástrojům vám náplně do tiskáren vydrží mnohem déle. Žijeme v době moderních technologií a byla by škoda nevyužívat jejich potenciál!

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz