Nevěra – dá se jí předejít nebo je přirozenou součástí života?

Zatímco pro někoho je nevěra lehké překročení hranice, které se dá za určitých podmínek tolerovat, pro jiné je to jednosměrná jízdenka k zániku celého vztahu. I v dnešní době, která je erotice a experimentování otevřená, se nevěra stále považuje za společensky zcela nepřípustnou. A přece tu stále je a nic nenasvědčuje tomu, že by ze života lidí někdy vymizela. Je však koncept monogamie reálný? Nemůže se stát, že si lásku poněkud idealizujeme a nevěra je prostě přirozená?

Každý má hranice jinde

Problém nastává již ve chvíli, kdy se má pojem nevěra jednoznačně vymezit. Pro každého to totiž znamená něco zcela jiného. Dá se za nevěru považovat povrchní flirtování? Je nevěrný muž, který se po práci vydává do erotického masážního salónu, aby mu masérka pomocí tantrické masáže nebo nuru masáže ulevila od stresu? Je nevěrou, když se žena zamiluje do jiného, ale je to pouze platonické?

Tip redakce:  Animované rozprávky, pri ktorých sa zabavia aj dospelí

Ženy myslí jinak než muži

Obecně se dá říci, že ženy řeší nevěru více než muži. Ovšem v jiném rozměru. Je mnoho žen, které dokáží nevěru odpustit i dokonce po nějakou dobu tolerovat, záleží jim hlavně na tom, aby je muž stále miloval a neopustil je. Muži parohy snáší o mnoho hůře a ve většině případů se rozhodnou partnerku raději opustit, než aby museli s touto křivdou nadále žít.

Recept na partnerské štěstí?

Existuje tedy nějaký způsob, jak na nevěru vyzrát? Je možné této situaci předejít? Možné to samozřejmě je, ovšem je to práce zejména vašeho protějšku. Kdo totiž nevěrný chce být, způsob si vždycky najde. Vy sami však můžete zapracovat na tom, abyste k nevěře svému partnerovi nezavdávali důvody. Snažte se tedy spolu komunikovat, řešit společně problémy a usilovně o vztah pečovat. Pokud totiž budete oba ve vztahu šťastní a spokojení, riziko nevěry výrazně snížíte.

Tip redakce:  Jste organizátorem svateb? Pak by na nich neměl chybět ani svatební fotograf

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz