Nejznámější druhy steaků. Znáte je všechny?

Jaké je vaše nejoblíbenější jídlo? Co si pokaždé dáváte v restauracích? Zatímco někteří řeknou, že jsou milovníky pravé italské gastronomie, jiní s hrdostí prohlásí, že jsou typičtí masožravci, kteří nedají dopustit na pravý steak, který si pravidelně dávají třeba ve Bernies steak house Ostrava. Právě zde totiž podávají známé i méně známé druhy steaků, na kterých si vždycky pochutnáte. Pokud se taktéž řadíte mezi typické masožravce a na pravý steak nedáte dopustit, prozradíme vám, s jakými druhy steaků se můžete setkat. Nemusíte si přece neustále dokola dávat jen jeden druh steaku, v restauraci na Stodolní vám dávají na výběr z vícero možností. 

T-bone steak

Setkat se můžete například s T-bone steakem, což je steak, který získal svůj název podle hřbetní kosti, která je ve tvaru písmene T. V podstatě se jedná o dva steaky té nejvyšší kvality v jednom. Většinou jeden takový steak váží kolem čtyř set gramů, nejčastěji se dává na gril, jelikož právě při grilování nejvíce vynikne chuť steaku. 

Flank steak

Takzvaný flank steak pochází ze spodní části hovězího pupku. Maso se dává zásadně péct v celku, poté se krájí na tenké plátky. Tento druh steaku obsahuje větší podíl vláken, maso je tedy tím pádem trochu tužší. Je důležité, aby maso na flank steak bylo pořádně vyzrálé, aby nebylo tak šíleně tuhé. Maso podle šéfkuchařů musí zrát minimálně dva měsíce, po této době se uvolní svalovina, která zkřehne. 

Tip redakce:  Palačinky

Rump steak

Setkat se můžete také s rump steakem, který se zásadně připravuje z horní části kýty. Maso je v tomto případě velice libové, připravit ho lze jakkoliv tepelně. Na jeho přípravu nemusíte dlouho čekat, na pánvi je připravený za chvilku stejně jako na grilu. V tomto případě se vždy připravuje na základě požadavku zákazníka – jak moc ho chcete mít propečený vy? 

V mnoha restauracích se rump steak marinuje až po opečení, což vede k zajímavější chuti masa.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz