Nejlepší sportovní brýle jsou ty s polarizací

Vidět jako rys, reagovat rychle a pohybovat se bezpečně. To jsou tři zásadní kritéria, podle kterých je třeba vybírat sportovní brýle. Nejlépe je splňují sportovní brýle s kvalitními skly s polarizací. Ukážeme vám, jak polarizační brýle poznáte a proč nemusí být polarizační brýle úplně tmavé.

S polarizací je toho vidět víc a lépe

S polarizačními brýlemi je skutečně vidět víc a lépe. Ostré světlo nebo odlesky na vodní hladině, na silnici nebo na sněhu dokážou pořádně znepříjemnit den u vody, v autě nebo na kole. Polarizační brýle totiž dokážou odfiltrovat světelné paprsky, které se odrážejí od hladkého povrchu. Doslova je pohltí a k oku se nedostanou. Polarizace se zkrátka postará o to, že vidíte jen to, co vidět potřebujete. Veškeré odlesky zmizí. Můžete vnímat detaily, barvy a kontrasty ostře a v pohodě bez zbytečné námahy. Stejně tak jako s dioptrickými slunečními brýlemi se s polarizačními brýlemi oči tolik neunaví a pohled přes takové brýle je i mnohem příjemnější. A ke všemu vidíte vše rychle a dřív než ostatní, kdo mají brýle bez polarizace. Prostě na maximum. Oceníte je nejenom v autě nebo při sportu, ale i při rybaření nebo na nákupech. S polarizací totiž vidíte jak pod hladinu, tak i do výkladu.

C:\Users\krutinova\Desktop\AXIS+MO Marketing\články+foto\Oakley 000x600 oříznuto.png

zdroj: FB Oakley

A jak zjistíte, že jsou brýle opravdu polarizační? 

Je to jednoduché. V optice požádejte o dva páry brýlí na vyzkoušení a dejte je kolmo přes sebe. Pokud jsou skutečně oboje brýle polarizační, neuvidíte přes ně. Pokud se totiž přes sebe položí dvě polarizační fólie, pohltí veškeré světlo a úplně ztmavnou. Obvykle mívají v optikách testovací kartičku. Na ní přes obyčejné brýle nic neuvidíte. Pokud ale použijete brýle s polarizačním filtrem, objeví se jako zázrakem nápis nebo obrázek, který jinak vidět není. 

C:\Users\krutinova\Desktop\Marketing MI\FOTKY\články\Holka HFS  900x600.png

Kvalitní polarizační brýle od Polaroid, Ray-Ban, Oakley nebo Horsefeathers 

Polarizaci si dala do názvu firma Polaroid. Ta před více než 90 lety jako první na světě použila princip polarizace právě ve slunečních brýlích. Dnes už polarizaci najdete u mnoha kvalitních značek jako Ray-Ban, Oakley, ale i u značky s českými kořeny – Horsefeathers. Ten vznikl sice v Kanadě nejdřív jako projekt několika kamarádů, snowboardistů, ale postupně se z Horsefeathers stal fenomén i mimo sjezdovky a free-ride. Po bundách, kalhotách a funkčním oblečení na snowboard se objevily i ostatní doplňky a mezi nimi i sluneční brýle Horsefeathers. Neotřelé kombinace barev, inovativní tvary a zajímavé detaily na straničkách jsou jako dělané pro milovníky zajímavého a přitom nositelného designu. 

Kde koupit kvalitní polarizační brýle a nenaletět

Rozhodně pouze v oční optice. Jedině tam máte jistotu, že si kupujete skutečně polarizační brýle a můžete je rovnou otestovat. Na začátku článku už jsme psali o tom, jak poznat pravé polarizační brýle, tak se nenechte napálit. Navíc jsou ceny za polarizační brýle víc než příznivé. A tahle investice rozhodně stojí za klid, bezpečí a pohodlnější vidění.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz