Nejlepší nábytek do předsíně?

Interiér

První krok by měl být interiér obecně. Měli bychom si rozmyslet, jak předsíň bude vypadat. Nejprve bychom začali volbou příhodného materiálu pro podlahovou krytinu. Ta by měla lehce korespondovat s výběrem nábytku. Neměla by ovšem být příliš tmavá, předsíň by měla být světlá a působit otevřeným prostorem. Proto nevhodnější materiál bude dřevo nebo mramor. Se stěnami si můžeme dovolit více experimentovat, nebát se barev, které by ovšem měli být syté. Není nutné je aplikovat po celých stěnách, stačí si určit část pokoje, kde se tato barva bude nejvíce vyjímat. Do zbytku pokoje už se tedy opět orientovat do jemných tónů. Nejlépe pak zde zapadne stropní osvětlení, které bude přinášet rovnoměrné rozmístění světla.

Nábytek

Nejlepším konceptem je nábytek na míru. Je to praktické a plně tak využijeme každou část. Vhodná by tedy mohla být vestavěná skříň, do které se vejde zrcadlo i úložné prostory. Zejména do menších prostorů bude vhodné otevírání posuvnými dveřmi, protože nebude zabírat tolik místa. Pokud máme ale jinou představu, můžeme si předsíň vybavit jednotlivými kousky.

Tip redakce:  Matrace 90x200, 140x200 nebo 160x200 cm?

Kam to pověsím?

Základní potřebou jsou jistě věšáky. Existuje spoustu druhů. Stojací samostatný, který může být kovový, hliníkový nebo dřevěný, vybírat můžeme z různých barev a také stylů, jak budeme ladit celou místnost. Mezi moderní styl můžeme zařadit například věšáky, které vypadají jako kaktus, nebo mají netypicky rozmístěny úchyty. Skandinávský styl je naopak hodně stromečkový. Unese sice spousty oblečení, ale vzhledově by pak mohl působit velmi divoce. Pokud nechceme zabírat prostor do takové míry, nebo se nám to jednoduše nelíbí, můžeme zvolit jen malé věšáky, které si navrtáme do stěny, nebo jen zavěsíme. Provence styl je velmi romantický a pro někoho může působit až příliš kýčovitě s motivy srdíček, ptáčků a kytiček a taky nemusí do každého interiéru padnout. Minimalistické jsou naopak velmi praktické, jelikož nenarušují celkový dojem a jsou velmi jednoduché.

A co boty?

Pokud budeme přemýšlet, kam bychom mohli uskladnit naše boty, výběr je z více možností a nemusí to být jen nábytek s označením botník. Klasikou jsou jistě botníky, které nám nezaberou příliš místa a jsou skladné, nepůsobí v místnosti nápadně, a přesto udělají službu. Výklopné jsou pro tento případ vhodnou volbou. Existuje spousta velikostí a stylů, ovšem mají i své nevýhody. Pokud bychom v nich chtěli uskladnit větší boty, jako například zimní kozačky nebo velké velikosti bot, nemuseli by nám vyhovovat. To platí i v případě, že máme velké množství obuvi. Tyhle typy botníků nejsou tak prostorné a nemohli bychom zde uchovávat tolik bot, kolik bychom potřebovali.

Tip redakce:  Usnadněte si stěhování

Zejména minimalistický a moderní vzhled by nám mohl padnout do každého typu interiéru, proto s výběrem nebude problém. Najdeme zde barevné i vzorové, s leskem i bez. V případě, že si chceme do předsíně pořídit i prostor pro sezení, ale už nám nezbývá tolik místa, můžeme spojit příjemné s užitečným. Sedací botník má podobné vlastnosti jako zmiňovaný výklopný.

Není v něm tolik prostoru, ale možnost k sezení jistě potěší každou návštěvu, stejně jako nás po dlouhé a náročné cestě. Posloužit samozřejmě může i běžná skříňka, kterou si můžeme jako botník přizpůsobit. Rustikální styl je ovšem velmi atypický, a ne pro každého, ale je velmi zajímavý a mohl by velmi oživit jednoduchost. Moderní je naopak velmi otevřený a z různých druhů materiálů, například kovový nebo dřevěný.

Tip redakce:  Chalupaření - návrat zpět ke kořenům

Ovšem když vlastníme na každou sezónu několik desítek párů bot, obyčejný a skromný botník nám stačit nebude. Možností, jak to vyřešit stále přibývá. Skvěle nám může posloužit i běžná knihovna, kterou si můžeme zařídit podle našich potřeb. V oblibě stále zůstávají i konstrukce z kovu, které se mohou potáhnout příslušným látkovým krytem, a i díky takovým jednoduchým a poměrně levným možnostem zvládneme vykouzlit neobyčejnou místnost.

Poslední úpravy

Nesmíme opomenout, že i malé drobnosti jsou důležité. Především zrcadlo by zde nemělo chybět. Je to základ všeho a může nám prostor zvětšit a pomyslně otevřít. V takovém případě při výběru musíme uvažovat už jen podle sebe, každý máme potřebu jiné velikosti i tvaru zrcadla. Obdobným doplněním místnosti bude i výběr osvětlení, popřípadě fotek nebo obrazů, které mohou v interiéru přinášet pocit útulnosti. V případě, že si potrpíme na květiny, nebo předsíňové koberce, ani ty bychom neměli opomínat při plnohodnotném vybavení předsíně. Mohou být důležité víc, než bychom mohli předpokládat.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz