Nechtějí vám půjčit v bance? Alternativou mohou být nebankovní půjčky

Dnes je celkem běžné, že si lidé půjčují peníze. Chtějí nový dům, nové auto, nebo vyrazit s rodinou na exotickou dovolenou. Pokud na tyto věci nemají prostředky a přesto si je chtějí dopřát, nezbývá jim nic jiného, než si peníze vypůjčit. Banky ale neustále zpřísňují své požadavky a je tedy stále obtížnější, aby vám jako žadatelům vyhověli a vy jste úvěr opravdu získali.

Pokud se vám také stalo, že vám v bance žádost zamítli, nemusí to znamenat konec. V takovém případě pro vás mohou být vhodnou alternativou nebankovní půjčky, se kterými se nepojí tak přísné podmínky jako u těch bankovních, proto u nich uspějí i žadatelé, kterým banka půjčku odmítla poskytnout.

Jakou nebankovní půjčku si mám vybrat?

Stejně jako je důležité nepodcenit správný výběr banky, od které si úvěr budete brát, tak by se ani nebankovní půjčky neměly brát na lehkou váhu. Na trhu je celá řada společností, které poskytují rychlé půjčky online, je ale potřeba si dobře rozmyslet, po které sáhnete. Všichni poskytovatelé nebankovních úvěrů sice musí mít licenci od České národní banky, i tak se ale mezi nimi najdou takoví, kteří myslí spíše na svůj výdělek než na vaše bezpečí.

Výhody nebankovních půjček

Každý kdo si bral někdy úvěr v bance ví, že než se půjčka vyřídí, může to trvat i několik dnů či měsíců. Banka musí prověřit vaše pravidelné měsíční příjmy a rozhodnout se, jestli vám úvěr schválí. U nebankovních půjček se s ničím takovým nesetkáte. Nemusíte dokládat své pravidelné měsíční příjmy a na peníze nečekáte měsíce, ale můžete je mít za pár dnů na svém účtě.

Tip redakce:  Americká hypotéka vs. spotřebitelský úvěr

Velkou výhodou také je, že nemusíte nikam jezdit. Nebankovní půjčku si snadno sjednáte online z pohodlí vašeho domu a nezabere vám to víc než pár desítek minut, což je pro hodně lidí velice výhodné. Oproti bance zde máte také možnost si půjčit peníze jen v řádu několika tisíc korun – pak se jedná o takzvanou mikropůjčku. Bankovní produkty se většinou pohybují v řádech několika desítek až stovek.

Půjčí mi, i když už nějakou půjčku mám?

Na nebankovních společnostech možná oceníte také to, že jsou ochotny poskytnout peníze i těm klientům, kteří už nějakou půjčku mají. Důvěryhodnost žadatele se samozřejmě posuzuje také, ale ne tak přísně, jako je tomu u banky. Pokud se Vám stalo, že jste tři měsíce nezaplatili nějakou vaši splátku, nejspíše máte negativní záznam v rejstříku dlužníků – jedním z nich je například SOLUS. V takovém případě už vám zbývá jen jediná možnost, a to takzvaná půjčka bez registru a solusu.

Tip redakce:  Kde najít výhodnou půjčku? Přes internet

Ještě si nejste jisti, jakou nebankovní půjčku si vyberete?

Jestliže váháte, který nebankovní úvěr je pro vás ten pravý, můžete vyzkoušet online srovnávač, který dokáže všechny půjčky navzájem srovnat. Uvidíte tak všechny důležité informace na jednom místě, a tak si snáze vyberete půjčku, která je pro vás nejvýhodnější.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz