Nebaví vás webhosting a vlastní server je moc drahý? Naštěstí je tady virtuální server

Pojem server začal do povědomí odborné veřejnosti vstupovat už v polovině dvacátého století, kdy jeho princip začali alespoň teoreticky popisovat někteří vědci. Od té doby ušel koncept vzdáleného úložiště neuvěřitelný kus cesty. V podstatě jde o technologii, bez které by naše životy vypadaly úplně jinak. Servery jsou totiž naprosto stěžejní pro provoz webových stránek. Zejména v poslední dekádě navíc stoupá obliba takzvaných cloudových řešení, kdy firmy i jednotlivci neukládají data na svých úložištích, nýbrž je svěřují do správy externího majitele serverů. Jedno z nich je také virtuální server.

V dnešní době jde o cenově výhodné, ale zároveň bezpečné řešení. Jinak velmi vysoké náklady na provoz serveru se totiž rozdělují mezi velký počet uživatelů. Pronajmutí vlastního serveru je dnes přitom jednodušší než kdy dříve. Možné je to především díky takzvanému VPS, který v sobě spojuje výhody fyzického vlastnictví serveru a využívání cloudových služeb. Uživatel má totiž na rozdíl od jiných hostingových řešení k dispozici jasně a předem definovaný výkon daného serveru, takže jej logicky žádný další uživatel nemůže omezit. 

Tip redakce:  Razítka rychle a jednoduše

Virtuální server je levná, ale přitom kvalitní služba

Díky již zmíněnému rozložení nákladů je ale celý princip mnohem levnější než situace, kdy by si firma nebo ale i domácnost musela postavit vlastní server. Uživatel VPS si navíc může vybrat, jaký operační systém na daném serveru poběží. K dispozici má oblíbené a využívané operační systémy jako například Linux a Windows s tím, že každý z těchto softwarů najde své využití při jiné činnosti. 

Pokud hledáte spolehlivého poskytovatele VPS řešení, pak je vynikající volbou společnost Faster CZ, která má s provozem cloudových technologií bohaté zkušenosti. Její zákazníci mohou služeb virtuální serveru využít i za částku nižší než je stokoruna měsíčně. Výměnou za to přitom získají kvalitní službu, která šetří čas i nervy, které by jinak byly spojené s provozem vlastního serveru. 

Tip redakce:  SEO optimalizace je cestou k vyšším ziskům

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz