Náš zákazník, náš pán. Ale opravdu se tak ke klientům chováte?

Univerzální recept na úspěšné podnikání neexistuje, ale kdyby se ho někdo přeci jen pokusil napsat, měl by mezi hlavními ingrediencemi zmínit prozákaznický přístup. Pokud jste doposud na potřeby zákazníků příliš nehleděli a zabývali se spíše ekonomickými aspekty, je nejvyšší čas na změnu. Bez ohledu na velikost vaší firmy je spokojenost zákazníků jedním z hlavních pilířů dlouhodobého úspěchu. Naučte se základní pravidla customer relationship managementu a vybudujte si širokou základnu loajální klientely!

Komunikujte na úrovni

Někteří zákazníci nejdou pro ostřejší výrazy daleko. Nebuďte jako oni a snažte se vždy a za všech okolností zachovat chladnou hlavu. Možná nakonec nevyhovíte každému, ale zachováte si statut slušného a vstřícného prodejce.

Nabízejte jen to, co zákazníci skutečně chtějí

Máte tendenci rozesílat reklamní sdělení všem zákazníkům, kteří se u vás registrovali, a příliš se nezamýšlíte nad tím, zda jsou vhodnou cílovou skupinou pro konkrétní nabídku? Takový přístup vás může připravit o jejich přízeň. Udělejte krok kupředu – pořiďte si CRM systém a začněte aktivně pracovat s informacemi o nakupujících. Sofistikovaná aplikace vám zacílení reklamy výrazně usnadní.

CRM systém zdarma, který mimo jiné využijete i jako software pro řízení projektů, najdete na eway-crm.com/cs/. Český eWay-CRM patří mezi nejlepší platformy ve své kategorii a nedají na něj dopustit tisíce firem u nás i v zahraničí.

Nelžete, nevymýšlejte si a nevymlouvejte se

Většina zákazníků pochopí, když jim prodejce narovinu řekne, že se mu nepodaří dodržet původní domluvu. Co se naopak netoleruje, jsou neuvěřitelné pohádky a lži. Nebojte se proto přiznat chybu a nikdy neslibujte něco, co není ve vašich silách.

Snažte se dělat více, než musíte

Zákazníci si nejvíce cení prodejců, kteří jdou nad rámec povinností. Potěšíte je bleskovým vyřízením reklamace, schopnou zákaznickou podporou i prodloužením standardní dvoutýdenní lhůty pro vrácení zboží.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz