Najít pořádnou práci bez životopisu? To půjde jen těžko

Hledáte práci nebo brigádu? Pročítáte každý den portály prace.cz a jobs.cz a zkoušíte to bez životopisu? Pokud jste neúspěšní, potom si životopis budete muset sestavit a začít ho rozesílat. Co by měl takový životopis, aby vaše hledání prace, klidně i práce za rohem, bylo úspěšné?

  • V prvé řadě jsou to osobní údaje. Kromě jména je třeba uvést také adresu, telefonický a emailový kontakt. Rodinný stav a celé datum narození se dnes do životopisu psát nedoporučuje.
  • Ať už sháníte práci Brno, práci Ostrava, brigádu Praha, brigádu Brno nebo brigádu Ostrava, musíte do životopisu zařadit oddíl praxe. Do tohoto oddílu uvedete seznam všech zaměstnání a brigád, které jste dosud vykonávali. Seznam by měl vždy začínat posledním zaměstnáním, které jste vykonávali nebo dosud vykonáváte.
  • Co se týče vzdělání, na první místo vždy uvádějte nejvýše dosažené vzdělání. V kolonce další vzdělávání uveďte všechny kurzy, ať už odborné, jazykové nebo počítačové.

Lhaní se nevyplácí

Když už vás osloví práce Most, práce Chomutov, práce Třebíč, práce Kladno, práce Klatovy, práce Jablonec nad Nisou, práce Rakovník nebo práce Benešov a budete chtít na vybranou nabídku práce odpovědět, včetně zaslání životopisu, uvádějte v něm prosím vždy pravdu. Pokud totiž přeceníte své znalosti jazyků nebo nadsadíte své dosavadní pracovní zkušenosti, budete se po případných testech a otázkách ve výběrovém řízení cítit přinejmenším trapně.

Na pohovor se pečlivě připravte

Pokud se vám naskytne pro vás výhodná nabídka práce Havířov, nabídka práce Valašské Meziříčí, nabídka práce Litoměřice, nabídka práce Písek, nabídka práce Most, nabídka práce Karviná, nabídka práce Žďár nad Sázavou, nabídka práce Beroun nebo nabídka práce Cheb, pečlivě se na pohovor připravte. Vždy si na internetu nebo v tisku zjistěte co nejvíce informací o firmě, ve které se o místo budete ucházet. Udělejte jsi alespoň základní představu o práci, kterou byste měli vykonávat, abyste uměli odpovědět na otázku, proč ji chcete vykonávat.

Tip redakce:  Tak dlouho jsem počítal daně, až jsem si účetní raději našel

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz