Náhradní náplně do tiskáren jsou velký byznys

Taky jste se někdy pozastavili nad cenami náhradních náplní do tiskáren? Absurdní částky originálních barev vypadají ještě hůř ve světle konkurenčních produktů, kterých cena je v závislosti na typu tiskárny někdy jen třetinová. Co stojí za tak obrovskými rozdíly? Je to opravdu kvalita, nebo jen snaha o jednoduchý výdělek schovaný za zvučnou značku?

Nevítaná konkurence předních výrobců

Poté, co se na trhu začaly objevovat náplně do tiskáren prakticky všech značek za zlomek ceny, světoví výrobci značně znervózněli, a ve snaze eliminovat konkurenci přispěchali s nejrůznějšími pohádkami. Třeba o tom, jak jsou neoriginální náplně pro tiskárny škodlivé a jak mohou poškodit jejich útroby.

Důkazů pro tato svá tvrzení ovšem měli poskrovnu. Navíc výrobci kompatibilních tonerů si také nenechali nic líbit a kvalitu svých produktů nechali prověřit přísnou certifikací. Paradoxně ani tak nevystřelila cena jejich produktů do srovnatelných výšek, v jakých se pohybují značkové výrobky světových firem. Tiskárny z jejich produkce sice patří ke špičce, ovšem o nenahraditelné kvalitě náplní, která by vysvětlovala ohromné ceny, lze diskutovat.

Které ceny tedy odpovídají kvalitě?

Tady by se odpovědi výrobců jistě značně lišily. Je to pochopitelné, protože každý si hájí to své. Nicméně už ani zákaznický servis či klientská podpora nejsou dostatečným argumentem. I v těchto službách totiž menší výrobci kompatibilních náplní silně konkurují značkovým kolegům. Budují rovněž hustou prodejní síť a servisní zázemí, která poskytují zákazníkům ve všem plnou podporu – od výběru tiskárny, přes zapojení, pomoc s výběrem barvy do tiskárny Canon, HP, Epson, Xerox… v nabídce nechybí podpora pro žádnou z předních značek.

Myslete ekologicky a recyklujte použité tonery

Pokud vám leží na srdci osud planety, můžete se nákupu náplní úplně vyhnout. Prázdné originální kazety nechte jednoduše naplnit znovu. Stanou se z nich plně funkční a kompatibilní neoriginální tonery. Tenhle způsob výměny cartrigde je zdaleka nejvýhodnější a zároveň šetří přírodu, protože likvidace použitých tonerů není vůbec ekologicky přívětivá.

Dejte pozor, na koho při opětovném plnění tonerů natrefíte. Svěřte jej jen prověřeným odborníkům.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz