Náhradní díly, které je dobré vozit vždy v autě

Zákon nám udává, co je nutné mít s sebou ve vozidle jako součást povinné výbavy. Ovšem některé nezbytnosti a náhradní díly, které nejsou povinné, není od věci mít také vždy po ruce. Nikdy nevíte, co vás na cestách může neočekávaně potkat.

Co patří do povinné výbavy každého auta?

V každé povinné výbavě automobilu nesmí chybět: 

  • náhradní pojistky
  • náhradní žárovky
  • náhradní kolo nebo sadu na opravu pneumatiky
  • zvedák, klíč na kola
  • reflexní vesta
  • výstražný trojúhelník 
  • lékárnička

Mnoho řidičů doplatí na to, že i když mají ve vozidle lékárničku, není buď kompletní, nebo je prošlá. Na to si dávejte pozor, všechno, co v lékárničce má být, najdete na předepsaném seznamu – ten je součástí každé nové lékárničky.

Nepodceňujte doporučenou výbavu

Celá povinná výbava vám ale může být prakticky vlastně k ničemu. Jen těžko si totiž něco opravíte bez základního nářadí, nebo když na poruchu nevidíte. Vozte s sebou v autě proto raději i základní náhradní díly. Mezi autodíly, které určitě při menších opravách vždy využijete, patří především dobré nářadí. Nejlepší je ho vozit v podobě takzvaného multitoolu. Jde vlastně o sadu nářadí v kapesní podobě. Nemusíte tak mít kufr narvaný k prasknutí všemožnými klíči a nástroji.

Nezapomeňte na světlo

Zvláště pak, jste-li zvyklí jezdit i v noci, nikdy nevíte, kdy se vám může hodit čelovka nebo svítilna. Když na problém neuvidíte, jen těžko ho můžete opravit. Startovací kabely jsou další automobilové díly, které se mohou hodit. Doma nezapomeňte ani pracovní rukavice, destilovanou vodu do chladiče nebo malý kanystr s palivem, kdyby vám náhodou po cestě došla šťáva.

Do kufru můžete ještě přihodit deku nebo přikrývku, které sice nejsou povinnou součástí lékárničky, v případě šoku při dopravní nehodě, jsou ale užitečným pomocníkem i mimo nehodu.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz