Na zlepšení paměti se musí pracovat systematicky

Ztratili jsme schopnost odpočívat, neumíme takzvaně vypnout, jsme zahlceni zprávami z masmédií, sociálních sítí, odnaučili jsme se číst, naše fantazie nepracuje jako představivost – vše za nás učiní obrazovky, televizí, počítačů, tabletů, chytrých telefonů. Náš mozek pouze přijímá a přijímá. Nevyhodnocuje, není zaměstnán představivostí, nemusí si nic pamatovat. Na vše nás upozorňuje pípání. Nepamatujeme si telefonní čísla, narozeniny kamarádů, ba ani pracovní schůzky… Naše mozky leniví v dřívějším věku, než tomu bylo u našich předků. Na zlepšení paměti se tak musí začít pracovat systematicky. Doplňky stravy jsou podpůrným zdrojem vitality a energie, které nám pomáhají při zvýšeném emočním či fyzickém náporu, ovšem nepůsobí jako zázračné pilulky, po jejichž spolknutí budeme bystří jak orli a chytří jak děd Vševěd.

Výživa pro sportovce dodává sílu, není ovšem všemocná

To stejné platí i u lidí, kteří chtějí načerpat energii zázračným způsobem. Stejně jako u kávy či kolových nápojů existuje zásadní poučka – nečekejte zázraky od nějakého podpůrného prostředku. Výživa pro sportovce je všemocná, ale bez osobního přístupu vám bude sloužit pouze krátkodobě. Pokud už několik měsíců „dáváte“ spánku pouze pár hodin denně, vaší snídaní je černá káva a svačinou dva litry coly, nemůžete se cítit fit. Žaludek si stěžuje, vysílá signály do mozku a dalších orgánů, které se na celkové vyčerpanosti podílejí. Posilujte imunitu pohybem na čerstvém vzduchu, pravidelnou, vyváženou stravou s dostatkem tekutin – obyčejné vody, bylinných čajů, ale hlavně dostatečně odpočívejte. Neusínejte u televize oslněni zářením z obrazovky, naopak – pusťte si uklidňující, nenáročnou hudbu a čtěte! U oddechové četby budete usínat již u druhé stránky.

Tip redakce:  Stále hledáte zaměstnance pro svou firmu nebo uvažujete o změně práce?

Zdravou výživou dosáhnete zvýšení energie již po pár dnech

Cítíte absolutní vyčerpání? Zvýšení energie lze dosáhnout snadno, je třeba systematického přístupu. Naučte se připravovat si zeleninová či ovocná smoothies – nápoje s rozmixovanými zdravými produkty. Obohaťte svůj jídelníček o probiotika a vlákninu. Jezte a pijte pravidelně. Projděte se cestou z práce. Radujte se z maličkostí, nastavujte tvář sluníčku, stýkejte se s kamarády a rodinou. Zatelefonujte občas svým blízkým a zeptejte se jich na životní úspěchy. Radujte se z nich s nimi. Uvidíte, že tyto „životabudiče“ vám pomohou.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz