Na co se zaměřit při výběru realitní kanceláře?

Rozhodli jste se s prodejem nemovitosti obrátit na realitní kancelář? Chystáte prodej bytu či rodinného domu a netušíte podle čeho spolehlivého partnera vybrat? Máme pro vás pár tipů, na co se při výběru realitní kanceláře zaměřit.

Zkušenosti a reference

Podívejte se na webové stránky realitních kanceláří a zjistěte si co nejvíce informací. Mají k na webu k nahlédnutí reference? Na jakou lokalitu a jaké nemovitosti se zaměřují? Jaké služby nabízí? Jistí se pojištěním odpovědnosti? Jak jsou s prodeji úspěšné? To vše vám napoví a nasměruje k tomu správnému partnerovi.

Portfolio nabízených služeb

Jaké služby realitní kancelář nabízí? To je pravděpodobně jedna z nejdůležitějších otázek při výběru realitní kanceláře. Zjistěte, zda vám makléř pomůže pouze s inzercí a sehnáním kupce, nebo poradí i s právními záležitostmi. Připraví potřebné smlouvy? Pomůže také s výběrem optimální varianty způsobu financování, tedy i výběrem té nejlepší instituce? Pomohou pracovníci realitky s přípravou všech podkladů a samotným vyřízením hypotečního úvěru? A co problematické nemovitosti? Poradí si makléři i s těmi, jež jsou zatíženy exekucí, nejrůznějšími břemeny či dalšími právními vadami? Zjistěte také, zda zajišťuje realitní kancelář odhad ceny nemovitosti bezplatně nebo za poplatek. Nabízí výkup nemovitosti se zálohou? Umožňuje výměnu nemovitostí? Zjistěte vše, co je pro vaše další počínání důležité.

Tip redakce:  Jak si jazykový pobyt co nejvíce užít

Provize

Provize – právě ona je častým argumentem odpůrců realitních kanceláří. Je pravda, že provize mnohdy dosahují nezvratných výšin, na druhou stranu je ale třeba si uvědomit, že realitní kanceláře ve většině případů zajišťují komplexní servis v podobě přípravy nemovitosti, jednání s kupci, převodu nemovitosti a zajištění veškerých potřebných úkonů okolo prodeje. Vše je nejen časově, ale i finančně náročné. Realitní kancelář navíc z prodeje vaší nemovitosti vytváří díky letitým zkušenostem, znalosti trhu, rizik a tedy i prověřeným postupům bezpečnější transakci. Výše provize se ve většině případů pohybuje v rozmezí od 3-6 % z kupní ceny, vždy však záleží na rozsahu poskytnutých služeb i velikosti realitní kanceláře.

Při výběru realitní kanceláře nespěchejte a nenechte se oklamat lacinými triky. Naopak, zaměřte se na celkový dojem i zdánlivé maličkosti. Například i nevzhledná webová prezentace či pochybný první telefonický nebo e-mailový kontakt mohou leckdy opravdu napovědět. Tak, vyberte toho správného partnera, díky kterému proběhne prodej vaší nemovitosti rychle a bez větších potíží!

Tip redakce:  Magazyn Lodz

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz