Myslíte dostatečně na zabezpečení svého bytu nebo domu?

Přestože počet vloupání do nemovitostí rok od roku klesá, ochrana majetku je i v naší zemi určitou nezbytností. Víte, nebo alespoň tušíte, jaký mechanický či elektronický systém mají vstupní dveře do vašeho bytového domu nebo dveře od bytu a patří vůbec do kategorie bezpečnostních? Pokud ne, nevěště hlavu, vše se dá jednoduše napravit. Máme pro vás pár zajímavých rad a tipů. 

Jednoduchým startovacím bodem ve vašem rozhodování, co zvolit, je určitě pravidlo pěti minut. To říká, že když se zloděj do pěti minut nedostane do nemovitosti nebo k věcem, vzdá to. A protože zručnost zlodějů a jejich vybavení se neustále posouvá, nejjednodušším a nejrychlejším způsobem, jak zabezpečit rodinný dům či byt, je určitě výměna staré zámkové vložky za novou.

Bezpečnostní uzamykací systémy se dělí do dvou základních kategorií – elektronické a mechanické. Obě skupiny jsou schopny velmi kvalitně fungovat samostatně, stejně jako se dají i velmi zajímavě kombinovat.

Jednoduše inteligentní

AirKey das elektronische Schliesssystem für das Smartphone

AirKey vám zjednoduší život a poskytne vyšší míru nezávislosti, aniž byste ztratili kontrolu. Tento systém umožňuje odemykat dveře pomocí smartphonu, přidělovat klíče prostřednictvím SMS zpráv a zcela jednoduše organizovat celý uzamykací systém online. Je to skvělé řešení, pokud potřebujete zajistit vstup do bytu nebo domu uklízečce, zahradníkovi, babičce, přátelům, nebo poskytujete ubytování přes AIRBNB apod. Cylindrickou vložku AirKey jenž je vybavena ochranou proti vytažení jádra a proti odvrtání, rotační brzdou a integrovaným zabezpečovacím prvkem pro bezpečné ukládání dat lze použít uvnitř i venku. Ačkoliv AirKey patří mezi elektronické zabezpečovací systémy, díky provedení Hybrid ji lze kombinovat se všemi aktuálními modulovými mechanickými systémy EVVA. Kromě smartphonu můžete jako přístupové médium používat také přívěsky ke klíčům, kombinované klíče nebo kartu. Orientační maloobchodní cena systému od 10 256 Kč bez DPH.

Pohodlné zabezpečení

Cylindrická vložka ICS

Bezpečnostní uzamykací systém ICS přináší vaší domácnosti vysokou ochranu díky využití různých technologií uzamykání. Detekce klíče probíhá v 5 drážkách prostřednictvím 13 pružinových uzamykacích prvků. ICS systém využívá oboustranný klíč odolného podélného profilu, který je díky své tloušťce (3 mm) a kvalitní alpace velmi odolný proti opotřebení. Klíč ICS má navíc zdokonalenou ochranu proti kopírování a je prakticky nekopírovatelný i pomocí moderního 3D tisku. Tento systém lze dobře kombinovat s elektronickými zabezpečovacími systémy EVVA (AirKey/Xesar). Orientační maloobchodní cena systému od 3 072 Kč bez DPH.

Stabilnější, silnější, bezpečnější

Na rozdíl od ostatních uzamykacích systémů se stavítka v cylindrické vložce systému 4KS značky EVVA pohybují v křivkových drážkách, které jsou vyfrézovány do klíče. Stavítka se pohybují volně, tudíž nelze zjistit, které blokovací stavítko v daném případě účinkuje. Díky tomu je téměř nemožné vytvořit kresbu frézování pro kopii klíče. Navíc tvrdokovové tlačné stavítko a modulové konstrukční provedení (SYMO) mají vysoký ochranný účinek proti vytržení a odvrtání, čímž dosáhl tento systém nejvyšší bezpečnostní třídy. Orientační maloobchodní cena systému od 3 922 Kč bez DPH.

Elektronické a mechanické zabezpečovací systémy EVVA jsou k dostání u odborných prodejců po celé České republice. Více na www.evva.cz.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz