Mylné domněnky, které člověka odrazují od pořízení fotovoltaiky

Přemýšlíte nad tím, že do svého příbytku pořídíte nějaké úsporné opatření, které sníží energetickou náročnost rodinného domu, a tím potěší nejen rodinnou kasu, ale především životní prostředí? Možná uvažujete nad fotovoltaickou elektrárnou. Zdá se vám být naprosto skvělým řešením, bohužel se do vaší mysli vkrádají domněnky, které vás v pořízení solárních panelů odrazují. Nejsou však domněnky mylné?

Takových mýtů koluje o fotovoltaických elektrárnách mnoho. Pojďme si zmínit ty nejčastější, které jsou možná i u vás tím, co vám brání ve smysluplné investici. 

V zimě budu muset denně odklízet sníh z panelů

Aby byla životnost solárních panelů zachována, je důležité se o ně správně starat. To však neznamená, že budete muset každý den během chladného zimního období lézt na střechu a odklízet sníh. Fotovoltaické panely jsou navrhovány a vyráběny tak, aby z nich sníh samovolně sklouznul dolů. Instalují se nejen se sklonem, ale také jsou vyrobeny z hladkého povrchu. Zásah se tak vyžaduje většinou až v okamžiku, kdy napadne několik metrů sněhu. V takovém případě se však musí odklízet nejen sníh z panelů, ale i cesta do ulice nebo příjezdová cesta ke garáži.

Tip redakce:  Objednejte květiny z pohodlí domova, doručeny budou ještě dnes

Panely odmítají hasiči hasit kvůli elektrickému napětí

V minulosti bylo předmětem diskuzí to, že hasiči odmítají hasit panely v případě požárů, a to kvůli jejich elektrickému napětí v nich. Jenže nakonec se ukázalo, že se toto téma jenom velice zveličuje. Není pravdou, že hasiči se zdráhají zasahovat a hasit panely v případě, že dům sužuje požár. Navíc dnešní fotovoltaika disponuje ochrannými prvky, které v případě požárů automaticky zastaví výrobu energie a odpojí celý systém od elektrické sítě. 

Investice do fotovoltaiky se už nevrátí

I když je pořizovací cena fotovoltaiky poměrně vysoká, neznamená to, že se nevrátí. Podle oborníků se investice vrátí mezi čtvrtým až sedmým rokem používání. Záleží samozřejmě na výšce pořizovací ceny, kterou lze ostatně snížit díky dotaci z programu Nová zelená úsporám.

Tip redakce:  Výkup obrazů. A víte, jak tento proces probíhá?

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz