Motodlahu jsem používala na rozhýbání kolene po operaci, říká úspěšná krasobruslařka Anna Dušková

Po operaci kolene je nutná správná rehabilitace, která trvá cca 12 týdnů. Chcete efektivně rehabilitovat i v pohodlí vašeho domova? S motodlahou se do formy dostanete mnohem rychleji. To potvrzuje i krasobruslařka Anna Dušková.

Co je to motodlaha?

Motodlaha (motorová dlaha) je přístroj, se kterým lze efektivně a důkladně rehabilitovat v pohodlí domova. Pacienti ji používají po náročných operacích kloubů. Motodlaha nabízí rehabilitaci ramene, loktu i kyčle, avšak nejpopulárnější jsou motodlahy na rehabilitaci kolene. Končetina se pevně upevní a následně rehabilituje. Přístroj nastavíte podle vlastní potřeby, zvolíte rozsah pohybu v extenzi/flexi a rychlost pohybu až do 200°/min.

Young woman having knee pain

Kdy je motorová dlaha vhodná?

Motodlahu využívají pacienti po operaci kolene (TEP, ACL, další výkony), které jim brání se dostat zpět do sportovního života. Tyto potíže řeší motodlaha.  Po operaci dochází pacient na rehabilitaci, kde ho fyzioterapeut učí správnému pohybu. Rehabilitace kolene trvá až 12 týdnů a ani po této době není pacient v takové formě, v níž se nacházel před úrazem. Motodlaha hojení urychluje a to vše v pohodlí domova. Jste po operaci kolene a chcete se vrátit zpět do formy? Vypůjčte si motodlahu v půjčovně motodlah.

Proč rehabilitovat s motodlahou?

  • Hojení kloubních chrupavek, vazů, šlach a měkkých tkání se výrazně zlepšuje.
  • Rehabilitace je velmi intuitivní a nenáročná.
  • Zlepší se lymfatická cirkulace měkkých tkání v kolenním kloubu.
  • Po náročných operacích se noha postupně a bezpečně rozpohybuje.
  • Zvýšíte rozsah pohybu v kolenním kloubu.
  • Rehabilitujete v bezpečí domova (např. u tv, knihy, práce na pc)
  • Pravidelné cvičení vás dostane do formy před zraněním.
  • Bolest v operované končetině se sníží.
  • Otoky se rychleji vstřebávají
  • Nedojde ke ztuhnutí kloubů, které mohou způsobit komplikace.

Více o motodlaze na koleno a kyčel

Moderní motodlaha Artromot K1 rehabilituje kyčel a koleno. Motodlahu ovládáte dálkovým ovladačem, nastaví se snadno a rychle dle anatomických rozměrů pacienta. Motodlaha pomalu rozpohybuje končetinu, rychlost regulujete až do 200° za minutu. Maximální rozsah pohybu v kolenním kloubu je od -10° v extenzi až do 120° ve flexi. Nemusíte ji složitě přestavovat z levé na pravou a obráceně. Motodlaha má protiskluzovou podložku (neklouže po povrchu), podpěru stehna, lýtka a botičku. Přístroj se vejde do osobního auta a váží 11 kilogramů.

Jak motodlaha pomáhá vrcholovým sportovcům?

Česká olympijská reprezentantka v krasobruslení Anna Dušková s partnerem Martinem Bidařem vyhrála na Mistrovství světa juniorů v roce 2016 zlatou medaili. V roce 2017 krasobruslila na Mistrovství Evropy a v roce 2018 na Zimních olympijských her v Jižní Koreji. Anna si opravdu těžce zranila koleno. Aby mohla brzo sportovat, začala používat motodlahu a ortézu. Jak ji motodlaha při rekonvalescenci pomohla? Přibližně měsíc jsem používala motodlahu na rozhýbání kolene po operaci. Pomohla mi zvýšit hybnost kolene cca na 100 stupňů. Výsledky se dostavovaly postupně při každodenním použití. Motodlahu bych doporučila každému, kdo prodělal jakoukoliv operaci kolene.“

Při trénování používá ortézu CTi. Jak jí vyhovuje?Ortézu jsem začala nosit kvůli operaci předního křížového vazu. Zranění kolene jsem utrpěla při tréninku na krasobruslení. Ortézu CTi nosím přibližně 3 měsíce, pravidelně s ní trénuji. Mám ji za účelem zpevnění, účinky se dostavily hned.“

Půjčte si motodlahu ještě dnes

Motodlahu si můžete půjčit v půjčovně motodlah na www.pujcovnamotodlahy.cz. Jak? Vyberte vhodnou motodlahu a odešlete poptávkový formulář. Urychlit objednávku lze zavoláním přímo do půjčovny na telefonní číslo +420 602 155 136, nebo napsáním na info@proormedent.cz. Motodlahu si můžete vyzvednout osobně na pobočce v Praze, nebo poslat přímo domů. Pokud si motodlahu půjčíte na více než týden, tak máte dopravu s instruktáží po Praze zdarma, ve středních Čechách je zdarma po vypůjčení na 14 dní. Půjčovné stojí 250 Kč i s DPH na den, od 31. dne je cena 220 Kč. Vypůjčit si můžete také ortézu, kterou oceníte po operaci ACL nebo TEP.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz