Měli bychom koupat kočky?

Kočky se řadí k našim nejoblíbenějším domácím mazlíčkům. Sice si je většina lidí spojuje s nezadanými ženami, ale skutečně to nejsou mazlíčci jen pro nezadané. Kočky jsou skvělými společnicemi, které si vyžadují pozornost jen zkrátka. Navíc jsou čistotné – lehce se naučí chodit na záchod bez vaší pomoci. Čistotné jsou i po stránce umývání – samy se udržují čisté. Pokud však kočku máte u sebe doma a občas ji pustíte ven na zahradu, je dost možné, že přijde celá od bláta či špíny. V tomto případě se nám nabízí otázka – může se kočka vůbec koupat?

Koupání koček je poměrně netradiční. Přece jenom se samy udržují čisté, proto proč jim odpírat tento um. Pokud jsou však kočky špinavé a vy je nechcete v takovém stavu pustit domů, nebojte se je vodou opláchnout. 

Tip redakce:  Chcete se kvalitně vyspat? Pořiďte si postel z masivu!

Kdy majitelé koček kočky koupou?

Majitelé koček nejčastěji koupou kočky před výstavou. Jestliže však nejste majitelem výstavní kočky, jen ji potřebujete umýt, protože je doslova jako prasátko, taky se vody nebojte. Do lavoru či do vany si napusťte vodu přijatelné teploty (nesmí být ani moc horká, ale ani moc studená) a kočku vodou přelijte. Nikdy kočku nesprchujte, protože sprchy se kočky bojí. 

Před samotným koupáním doporučujeme kočce zastřihnout drápky, protože jenom tak předejdete viditelným zraněním. 

Jaké kočky se koupou nejčastěji?

Samozřejmě záleží i na plemenu. Právě plemeno určí, jak často budete své domácí mazlíčky koupat. Velice často se koupou například perské kočky nebo kočky, které mají dlouhou srst. U dlouhosrstých koček se nemůžeme častým koupelím divit, protože majitelé chtějí, aby jejich srst byla krásná, hebká, lesklá a hlavně pevná. 

Tip redakce:  Proč se hrací automaty stávají tak populární

Existuje i suchá koupel

Jestliže nechcete kočce odpírat umývání se, přesto ji potřebujete očistit, navrhujeme takzvanou suchou koupel. Jedná se o suchou koupel z otrub. Ty se vmasírují do srsti a poté se důkladně vykartáčují. Otruby lze nahradit i suchým šamponem pro kočky, který je ale dražší.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz