Máte potíže s nadměrným vypadáváním vlasů? Lze tomu čelit

Jak se cítíme se do značné míry projevuje na našem zevnějšku. Zkrátka když se na někoho podíváte, můžete rychle poznat, že dotyčného něco trápí, nebo na tom není zdravotně zcela v pořádku. Mohou to být jak dlouhodobé starosti, tak skryté onemocnění, o kterém daný člověk ani nemusí vědět. Stav našeho organismu se odráží do značné míry také ve stavu našich vlasů. Pokud vás trápí vypadávání vlasů, povíme si něco o jeho příčinách a o tom, jak mu zamezit.

Hlavní příčiny padání vlasů

Nejprve je třeba říci, že vlasy nám vypadávají běžně po celý život zcela přirozeně. Vlas roste asi po dobu tří let a potom přirozeně vypadne a roste vlas nový. Protože vlasy na naší hlavě jsou různého stáří, vypadávají nám v průběhu života. Je tak třeba rozlišit běžné vypadávání vlasů a nadměrné vypadávání. Zastavte vypadávání vlasů pouze v případech, kdy je to zjevná komplikace. Několik vlasů po ránu v umyvadle skutečně nepředstavuje problém. Pokud však vlasy vypadávají nadměrně, a to až tak, že v celý chomáčích, může jít o:

  • Skryté onemocnění
  • Nevhodnou péči o vlasy
Tip redakce:  Jaro se blíží a s ním i oblíbená obuv jménem tenisky

Jaké jsou možnosti řešení?

Máme-li podezření na skryté onemocnění, zpravidla jsou zde také jiné příznaky, když se cítíme třeba celkově špatně. V takovém případě je samozřejmě potřeba navštívit lékaře a odhalit skutečnou příčinu. To, co můžeme udělat sami, je zejména se zbytečně nestresovat a žít zdravý životní styl. To je třeba také dostatek spánku, který často v dnešním hektickém způsobu života opomíjíme.

Často je ale příčinou padání vlasů zkrátka jen špatná péče. Je to především nadměrné používání kosmetiky, časté barvení a samozřejmě třeba také žehlení vlasů nebo kulmování. Nedoporučuje se vlasy ani nadměrně česat. Máte-li pocit, že vám vlasy nadměrně vypadávají, podpořte růst vlasů vitamíny. Mohou to být jak speciální přípravky, které vám pomohou zahuštění vlasů, tak také můžete doplňovat vitamíny z běžné potravy příjmem dostatečného množství ovoce.

Tip redakce:  Černé dámské legíny jsou základ

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz