Máte oslabenou slinivku? Tipy, jak zvládnout dietu

Záněty slinivky jsou velice častá onemocnění, která mohou postihnout kdekoho, takřka z čista jasna. V drtivé většině případů dochází k zánětu slinivky kvůli nadměrné konzumaci alkoholu. Ovšem nejen závislost na alkoholu nás může do nemocnice s tímto onemocněním přivést. Na zánětu se klidně může podílet i nadměrná konzumace mléčných výrobků nebo nezdravá strava, která je pro člověka velmi špatně stravitelná.

V případě, že je vaše slinivka oslabená nebo že jste prodělali akutní zánět či chronický zánět slinivky, nabízí se otázka, jak zvládnout následnou dietu. Dieta po tomto onemocnění není zrovna krátká a má mnoho omezení, proto přinášíme tipy, jak hravě dietu zvládnout, aniž byste se z toho zhroutili.

Tipy, jak zvládnout dietu při oslabené slinivce

  • Jelikož je třeba vyloučit z jídelníčku rafinovaný bílý cukr, doporučujeme čaje či cokoli jiného buď sladit, nebo nahradit rafinovaný cukr medem, případně stévií sladkou, což je bylinka, o níž se ví, že je až třistakrát sladší než cukr.
  • Vyhněte se smaženým jídlům a obecně oleji, raději si plátky kuřecího masa osmahněte na másle, případně se nebojte je osmahnout na suché pánvi s teflonovým povrchem, který zamezí připálení se.
  • Pokud jste si vypěstovali závislost na kávě, doporučujeme během diety po onemocnění slinivky kávu nahradit kávou ajurvédskou, která skvěle chutná a zažívání na rozdíl od klasické silné kávy prospívá.
  • Omezte konzumaci mléčných výrobků na minimum. Pokud se mléčných výrobků nechcete vzdát, konzumujte ty, které jsou dietnější, tudíž i snadněji stravitelné.
  • Abyste zabránili horšímu a bolestivějšímu trávení, doporučujeme nemíchat slané a sladké jídlo. Stejně tak doporučujeme nejíst dohromady ovoce a zeleninu.
  • Jednotlivá jídla jezte v pravidelných časových intervalech, je důležité konzumaci jednotlivých jídel časově oddálit. Nedojde k míchání potravin ani ke špatnému trávení.
  • Stres organismu také neprospívá a je dobré se vyhýbat stresovým situacím, velkému pracovnímu vytížení či dokonce workoholismu.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz