Lyžování v Itálii nikdy nezklame

I to nejdelší léto jednou skončí a nastane čas připravit se na zimní sporty. Kdo spoléhá na sněhovou nadílku na našich horských sjezdovkách, bude možná zklamán. Opět se předpovídá mírná zima s malým množstvím sněhu. A tak nezbývá než sbalit lyžařskou výstroj a vydat se za tímto oblíbeným sportem do Alp. Někdo zamíří do Rakouska, Švýcarska či Francie, mnozí lyžaři však zůstávají věrni Itálii. Můžete tam vyrazit autem třeba jen na prodloužený víkend, protože cesta trvá pouhých 8 hodin, anebo využijte naši cestovní kancelář pro aktivní lidi – lyžování v Itálii patří do naší stálé nabídky. A letité zkušenosti potvrzují, že italské alpské svahy jsou vždy dokonale upravené a ubytování je rovněž znamenité.

Tip redakce:  Televize: Toulavá kamera

Lyžování v Itálii je velmi vhodné pro rodiny s dětmi, neboť sjezdovky jsou mírnější, spíše modré a červené. Na černou narazíte jen výjimečně. A zimní radovánky si můžete užívat většinou za pěkného slunečného počasí – údajně zde svítí slunce až 300 dní v roce. Je to dáno tím, že střediska a sjezdovky jsou situovány na jižní straně Alp. A sníh zde – díky stálému počasí a zasněžovacím systémům – vydrží až do jara.

Obecně se za nejlepší lyžařskou oblast považují Dolomity; je nazývána Dolomitisuperski. Při pořízení Superkipassu můžete lyžovat ve 12 střediscích. Milovníci Itálie jistě znají masív Grupo di Sella – zde je vybudován úžasný lyžařský kruhový řetězec Sella Ronda, který se vine kolem tohoto vrcholu v délce dobrých 40 kilometrů a provede vás dalšími známými středisky Val di Fassa, Val Gardena, Marmolada-Arrabba a Alta Badia. Můžete si dokonce vybrat, kterým směrem se po okruhu vydáte. Na tento okruh jsou napojeny ty nejlepší dolomitské sjezdovky. A to všechno zvládnou dobří lyžaři v jednom dni.

Tip redakce:  Jezdíte rádi na kole? Máte rádi zábavu?

A jak je to s ubytováním? V rezidenci Ciampac (Alba di Canazei); ta je vzdálená jen 50 metrů od nové kabinové lanovky Alba – Col dei Rossi, kterou se můžete na okruh Sella Ronda napojit. Na opačnou stranu vede ve stejné vzdálenosti lanovka na vrchol Buffaure, kde najdete také kvalitní lyžařské možnosti, i když jsou méně známé. A jsou odtud pěkné výhledy na celý masiv Grupo di Sella.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz